
Het Shangri-La Dieet
Het Shangri-La dieet is het eenvoudigste en ook gelijk de zoetste. Het is wetenschappelijk getest en kost niets extra. Veel beroemde sterren hebben het geprobeerd, met enorm succes.
Het is vandaag de dag het zoetste geheim van Hollywood. Iedereen zweert bij het nieuwe Shangri-La dieet. Het is een sensationeel afvalprogramma, waarbij men zonder honger en zonder calorieën tellen zijn gewenste gewicht bereikt. Het dieet is bij meer dan 10.000 deelnemers getest.
Eigenlijk is Shangri-La een plek in de Himalaya, waar de mensen het geluk vinden. Professor Seth Roberts heeft daarom zijn dieet naar dit paradijs vernoemt, omdat daarmee iedereen heel eenvoudig slank kan worden. Bij onderzoekingen heeft Roberts ontdekt dat elk lichaam een zogenaamde waarde heeft. Daarbij gaat het om een soort signaal, dat ons vertelt hoeveel voeding wij werkelijk nodig hebben. Hoe hoger deze waarde ligt, hoe meer wij eten en hoe zwaarder het is om af te vallen.
Suiker maakt slank
Onderzoekers in Amerika stelden vast dat voedingsmiddelen met veel aroma de ingestelde waarde in ons lichaam laat stijgen. Hamburgers en chocolade maken niet dik omdat zij veel vet of suiker bevatten, maar omdat onze hersens de smaak ervan verbindt met veel calorieën. Gevolg: Onze trek naar deze voedingsmiddelen wordt steeds groter. Uit resultaten van diverse onderzoeken bleek dat smaakloze voedingsmiddelen (voedingsmiddelen zonder bijzondere aroma) deze vicieuze cirkel doorbreken kunnen. En tot grote verrassing blijkt dat suiker en neutrale oliën de optimale levensmiddelen zijn. Zij zijn alleen zoet.Wie regelmatig olie en suiker eet, laat zijn persoonlijke waarde dalen. Daardoor verandert de gedachten van de calorieën en valt men af. De trek vermindert automatisch en men eet minder.
Het Shangri-La principe
Er zijn maar 2 regels:- 1. Neem dagelijks 100 tot 400 calorieën in vorm van suikerwater en/of neutrale olijfolie.
- 2. Neem het suikerwater of de olijfolie minimaal 1 uur vóór de maaltijd in.
Suikerwater is wel zoet, de hersens registreren het toch als neutraal. Zuiver suikerwater wordt zo gerangschikt, dat zij gerechten zonder smaak eten. De waarde in uw lichaam daalt en u valt af.
Neutraal olijfolie is bijna smaakvrij. Ook hier worden kleine massa’s van de hersens als neutraal gewaardeerd. De waarde daalt en u valt af.
U wilt…
… minder dan 9 kilo afnemenSuikerwater: 1 eetlepel per dag. Calorieën in suiker: 45 kcal
Olijfolie: 1 eetlepel per dag. Calorieën in olijfolie: 120 kcal
… 9 tot 18 kilo afnemen
Suikerwater: 2 eetlepels per dag. Calorieën in suiker: 90 kcal
Olijfolie: 2 eetlepels per dag. Calorieën in olijfolie: 240 kcal
… meer dan 18 kilo afnemen
Suikerwater: 3 eetlepels per dag. Calorieën in suiker: 135 kcal
Olijfolie: 2 eetlepels per dag. Calorieën in olijfolie: 240 kcal
Recepten voor meer effect
’s Morgens – Muesli met honing en appelIngrediënten voor 2 personen
- 50 gr gedroogde haver en tarwe
- 400 ml melk
- 1 appel
- 1 el honing
- 1 el gekonfijte kersen, in reepjes gesneden
- munt voor garnituur
Was de appel, halveer het, verwijder het klokhuis en rasp de appel grof. Meng het met het haver, tarwe, melk, honing en gekonfijte kersen en laat het 20 minuten staan. Tot slot garneert u het met munt.
’s Middags – Salade met kippenborst
Ingrediënten voor 2 personen
- 1 kippenborst
- 200 gr gemengde sla naar keuze
- 2 tomaten
- 1 rode paprika
- 1 el gemengde, gehakte verse kruiden (peterselie, tijm, rozemarijn)
- 3 el olie
- 2 el witte wijnazijn
- 100 gr feta
- zout en peper
Maak de kippenborst schoon, dep het droog en kruid het met zout en peper. Braad het per kant ongeveer 4 minuten, in 1 eetlepel niet te hete olie. Neem het uit de pan, bedek het met aluminiumfolie en laat het rusten.
Was de sla en verdeel het over de borden. Was de tomaten en snijd in partjes. Was de paprika, halveer het, verwijder de zaadkernen en snijd in reepjes. Voeg bij de salade. Drup wat azijn en olie over de salade, strooi er wat zout over en leg de in reepjes gesneden kip erop.
Plet de fetakaas met een lepel en roer de gehakte kruiden erdoor. Strooi het over de salade en serveer het.
’s Avonds – Spaghetti met walnotenpesto
Ingrediënten voor 4 personen
- 400 gr spaghetti
- 1 bosje peterselie
- 2 knoflookteentjes
- 100 gr walnoten
- 100 gr parmezaan
- 90 ml olijfolie
- 100 gr spinaziebladeren
- zout
Kook de spaghetti in kokend zout water gaar. Voor de pesto wast u de peterselie, schud het droog en trek de blaadjes van de steeltjes. Pel de knoflook en hak het fijn. Maak de peterselie, knoflook en walnoten klein in de mixer. Meng dit daarna met parmezaan en 80 milliliter olijfolie. Breng het op smaak met zout.
Leg de spinaziebladeren in de overige olijfolie en fruit het. Voeg de spaghetti toe en neem het van het vuur. Roer de pesto erdoor en serveer meteen.
Succes!
Lees meer over verschillende diëten © 2008 Jootje, gepubliceerd in Dieet (Mens en Gezondheid) op 04-01-2008, laatst gewijzigd op 21-01-2008. Het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van Jootje is vermenigvuldiging van dit artikel verboden. Meer...
Verwante artikelen
- Nieuw: Het drie dagen dieet: Een Nieuw Amerikaans drie dagen dieet, bedoeld om gemiddeld vijf kilo per week af te vallen. het dieet is speciaal ontworpen voor mensen die snel veel gewicht willen verliezen.
- Glutenvrij dieet (coeliakie): Een glutenvrij dieet word meestal voorgeschreven aan personen welke aan coeliakie lijdt. Coeliakie is een een overgevoeligheid van de darmen voor het eiwit gluten.
- Tonijn en Water Dieet: Ben je toe aan een pittig dieet voor resultaat op de korte termijn? Dit dieet wordt gebruikt door professionele bodybuilders in voorbereiding op de competitie. Je hebt er een ijzeren w…
- Het Mediterraan dieet: Inwoners uit landen rond de Middellandse zee staan bekend om hun Bourgondische levensstijl. Eten is bij hen geen ‘moeten’, maar steeds weer een waar feest. Toch presteren deze mensen h…
- Volhouden van een dieet: Een dieet geheel succesvol volgen is geen makkelijke opgave, veel mensen die beginnen aan een dieet maken het dan ook helaas niet af.

Reageer op het artikel "Het Shangri-La Dieet"

Wie kan mij vertellen of hij of zij al afgevallen is door suikerwater... Ik krijg die olijf olie echt niet weg, als ik het toch neem dan loop ik daarna zo te kokhalsen. Ik ben nu twee dagen bezig 1 keer per dag.
Door Monica op 31-10-2008Hey even een vraagje, welke olijfolie moet je dan innemen? Er zijn veel verschillende olieën & ik weet alleen dat je de olijfolie zonder vegine moet innemen
Kan iemand me helpen?
Reactie infoteur op 05-11-2008:Dag Monica,
Het maakt niet uit welke olijfolie je neemt.
Succes!
Jootje
Hebben jullie dat nou ook? Ik vertel in mijn enthousiasme aan iedereen die maar vraagt hoe ik zo afgevallen ben het geheim van dit dieet. Geef ze alle info die ze willen hebben/horen. Maar tot nu toe is er maar 1 iemand die er wat mee gedaan heeft. Alle smoesjes krijg ik te horen, van het is zo vies tot ik hou het niet vol.....
Het is toch het makkelijkste dieet wat er bestaat en wat ook helpt? Ik vind `t dan zò jammer, had zo graag resultaten gezien en mensen blij willen maken
En zeg nou zelf, is het nou echt zo vies die ene eetlepel olie doorslikken, je proeft er daarna echt niks meer van, volgens mij zit er dan veel tussen de oren en als je ECHT af wilt vallen heb je er toch alles voor over? Ik hoor graag wat jullie ervaringen zijn.
Groetjes Sylvi (ik blijf intussen nog steeds steken maar weet waar het aan ligt, even eerlijk zijn en alles opbiechten... te weinig beweging en een ongezonde niet nodige gewoonte aangenomen, s`avonds snacken)
Hoi ook even een update. Ik ben nu 17 kilo afgevallen in totaal. Ben in de vakantie ook weer aangekomen en heb ook weer meer trek in lekkere dingen. Neem wel de olie nog, maar ben op mijn streef gewicht dus neem het niet meer zo fanatiek. De knop moet weer om voor de trek in lekkere dingen heb ik gemerkt maar als je er weer voor gaat, komt dat helemaal goed. Hoop dat ik op mijn gewicht blijf, en hoop voor alle anderen dat het ook gaat lukken. Groetjes Jolanda
Reactie infoteur op 16-09-2008:Dag Jolanda,
Fijn om te horen dat je op je streefgewicht zit! Het kan natuurlijk altijd zijn dat je weer een beetje aankomt, maar dit zal nooit extreem zijn als je oplet wat je eet/ drinkt.
Succes met het volhouden!
Groetjes, Jootje
Update.... helaas ben ik weer 3 kilo aangekomen tijdens en na mijn vakantie. Op dit moment wil het helemaal niet meer, de olie neem ik nog wel netjes maar het wil totaal niet meer. Ik heb nu ook constant weer lekkere trek en eet ook meer dan voor de vakantie.
Ik blijf wel volhouden maar kom alleen maar aan, wat kan ik doen behalve
janken!!!!??? Het ging juist zo lekker en zonder enige moeite.....
Gr. Kiyu
Reactie infoteur op 16-09-2008:Dag Kiyu,
Het komt wel weer. Even volhouden! Het zal wat moeilijk zijn, maar de aanhouder wint :)
Succes en sterkte!
Jootje
Hoi ik ben 1 dag bezig met de olie. Ik neem hem 3 keer per dag zoals voorgeschreven wordt zeg maar. Maar de volgende dag was ik aangekomen joh. Terwijl ik dus tussendoor niks gesnackt heb ofzo. Dat doe ik sowieso zelden. Dus kunt u mij verklaren hoe het kan dat ik dan ben aangekomen? IK gebruik de clasic olijfolie van bertolie, dus dat kan het het probleem ook niet zijn.
gr Nicolette
Reactie infoteur op 31-08-2008:Dag Nicolette,
Wat vervelend dat je bent aangekomen. Hoe dit mogelijk is in 1 dag, weet ik ook niet. In principe kan dit niet te maken hebben met het recept, zo snel een verandering is niet mogelijk.
Probeer het vol te houden en je zult zien dat je op een gegeven moment af zult vallen.
Succes!
Groetjes, Jootje
Vandaag 21 augustus zijn mijn man en ik begonnen met dit dieet, hoewel de olijfolie van Bertolli niet erg lekker is smaakt het nog beter dan de levertraan van vroeger. We wachten af wat het worden zal, over 2 weken kom ik hier op terug en dan vertel ik wat onze ervaringen zijn. Groetjes van Corien
Reactie infoteur op 31-08-2008:Dag Corien,
Heel veel succes met het dieet en leuk dat je ons op de hoogte houdt!
Groetjes, Jootje
Hallo,
Ik ben nu 2 weken bezig en ben nog niets afgevallen. Ik gebruik Becel Dieet olie. Is dit soms niet de goede?
Gr Marieke
Reactie infoteur op 31-08-2008:Dag Marieke,
Het gaat om olijfolie, welke maakt niet uit.
Succes!
Groetjes, Jootje
Ik las in een tijdschrift over dit dieet en ik wil het gaan proberen ben benieuwd, in het artikel stond niets over suikerwater alleen over olijfolie, ik heb becel plantaardige olie heeft dit hetzelfde effect of moet het perse olijfolie zijn?
Reactie infoteur op 31-08-2008:Dag I Toepoel,
Het is belangrijk dat je olijfolie gebruikt. Qua merk, geen verschil.
Succes ermee!
Groetjes, Jootje
Is het erg als je de eetlepel olijfolie een dagje overslaat in de eerste week dat je begint. Morgen ben ik namelijk de hele dag van huis en heb niet de mogelijkheid de eetlepel olijfolie te nemen. Alvast bedankt! Sandra
Reactie infoteur op 04-08-2008:Dag Sandra,
Nee, dat is niet erg als dat een keertje gebeurd.
Succes ermee!
Groetjes, Jootje
Beste infoteur & alle anderen die eigenlijk niet begrijpen hoe het werkt.
Pagina 69 one-hour rule! The second rule is to take the sugarwater or oil at least one hour away from a meal.Staat er heel duidelijk in, los daarvan als je denkt dat je direct na de olijfolie kunt eten, dan begrijp je dit dieet gewoon niet.
Pagina 82 Do I also have to waith an hour before takinbg coffe, a diet etc. yes.
Pagina 82 I just brushed my theeth, do I have toi wiath an hour etc. Yes! etc.etc.
Kortom mensen!!!! Koop dat boekje van Roberts. Kost helemaal niets, zeker niet wanneer je kijkt naar je enorme vermindering in uitgaven voor eten. Lees het, dan weet je waar je mee bezig bent, hoe het werkt, wat je moet doen en ook wat je moet laten. Tegelijkertijd: dan begrijp je ook hoe Roberts op dit format is gekomen, hoe je moet stabiliseren en niet moet doorschieten en nog zo wat!
Succes. En ja ik ben stabiel veel kilo's kwijt, geen honger tussendoor, eet meer dan lekker en gebruik Fertilia Biologisch milde olijfolie die ook nog het minst vet smaakt.
Nieta
Ook ik ben begonnen maar ik heb toch nog een vraag. steeds wordt er gezegd; neem de olie een uur voor de maaltijd. Elders lees ik dat je een uur voor en een uur na het nemen van de olijfolie niet mag eten. Hoe zit dit ?
grtjs Iti
Reactie infoteur op 10-07-2008:Dag Iti,
Hiervan heb ik nog niets gehoord. Je kunt gewoon tussendoortjes nemen. Probeer het wel bij fruit/ gezonde tussendoortjes te houden.
Succes ermee!
Groetjes, Jootje
Sinds gisteren ben ik begonnen met het drinken van suikerwater een uur voor de maaltijd, en ik merkte al gelijk resultaat! Ik had minder trek in eten en heb dan ook niet mijn bord leeggeten. Ik heb er vertrouwen in! Maar nu komt het allermoeilijkste; het volhouden! Ik hou jullie op de hoogte :)
Door Jolanda op 18-06-2008Ben nu een paar maanden bezig en ben ruim 12 kilo afgevallen. Het gaat geweldig dus. Nog een paar kilo en ben op mijn streef gewicht. Heerlijk en dat voor de zomer. Groetjes jolanda
Reactie infoteur op 18-06-2008:Hoi Jolanda,
Wat heerlijk! Veel succes nog met de laatste kilo'tjes :)
Groetjes, Jootje
Update..... ook ik stond lang stil bij 6 kilo maar ben elke avond de Wii Fit gaan doen, ideaal! Ben nu in totaal 10 kilo kwijt in 18 weken. Heerlijk gevoel! Nog 8 kilo te gaan en zonder moeite wat betreft hongergevoel of extra snoepzin. Het perfecte dieet!
Houden jullie ons allemaal een beetje op de hoogte?
Groetjes Kiyu
Reactie infoteur op 18-06-2008:Hoi Kiyu,
Lekker dat je al zoveel kwijt bent!
Succes met de overige 8 kilo.
Groetjes, Jootje
Nou we gaan dit eens proberen, maak het wat uit op welk dag deel je de olijf olie neemt? Ik ben nogal gauw misselijk
Hoi even een update..
ik stond een tijdje stil op 5 kilo,ben nu 8,5 kilo afgevallen..heb totaal geen trek in eten..
ben nog nooit zoveel kilo en zo makkelijk afgevallen.. ga er dus gewoon mee door,hoop nog meer af te vallen. dus voor iedereen die ook even in een dipje zit..gewoon doorgaan en je valt vanzelf weer af..
groetjes jolanda
Hi, ga ook beginnen denk ik. Maakt het nog wat uit welke suiker je gebruikt? Moet dit kristalsuiker zijn of mag dit ook rietsuiker zijn? Suc6 allemaal.
Groetjes
Reactie infoteur op 14-05-2008:Dag Edith,
Het maakt niet uit wat voor suiker je gebruikt. Succes ermee en houd ons op de hoogte!
Groetjes, Jootje
Hoi, ik ga ook beginnen aan het dieet en ik hoop echt dat het werkt. Heb nu al zoveel geprobeerd en echt niks helpt. Ik moet 20 kilo kwijtraken dus ik hoop echt met heel mijn hart dat dit echt gaat lukken. Groetjes Ingrid
Reactie infoteur op 09-05-2008:Heel veel succes ermee en houd ons op de hoogte!
Groetjes, Jootje
Hallo mag je de olijfolie ook gelijk met water vermengen
Reactie infoteur op 09-05-2008:Dag Astrid,
Helaas mag je de olijfolie niet mengen met water.
Het smaakt niet erg lekker pure olijfolie, maar de aanhouder wint :)
Succes!
Groetjes Jootje
Hoi allemaal. Ik ben nog niet begonnen met het shangri-la dieet maar ik ga vanaf morgen beginnen en hoopt dat het gaat lukken. Groetjes Warsha
Door Nelleke op 23-04-2008Hoi,
Zojuist heb ik mijn eerste lepel met olijfolie genomen, niet erg lekker maar je moet er wat voor over hebben he! Nu is mijn vraag, mag je nadat je de lepel met olijfolie hebt doorgeslikt wel gelijk water drinken of is dat niet goed? Hopelijk gaat het bij mij net zo snel als bij jullie allemaal
Groetjes
Reactie infoteur op 27-04-2008:Dag Nelleke,
Je mag na het innemen van de olijfolie gewoon water drinken, geen probleem.
Succes ermee!
Groetjes, Jootje
Dit zou ik egt willen proberen heb het dringend nodig
Hoi allemaal..
ik ben 6 weken geleden begonnen met dit dieet,ik gebruik de bertolli classico olie..ik ben tot nu toe 5 kilo afgevallen,ik vind dat het niet erg snel gaat.(ik val de laatste 2 weken niets af)misschien doe ik wel iets fout ofzo,ik eet niks meer tussendoor,heb er gewoon geen trek meer in.maar is het nu de bedoeling dat je verder ook heel erg op je voeding moet letten?
ik ga er wel mee door,het kost totaal geen moeite en hoop eigenlijk dat ik nog meer afval
groetjes jolanda
Reactie infoteur op 27-04-2008:Dag Jolanda,
Vele hebben tijdens het afvallen even een 'dipje', dus dat is normaal. Gewoon volhouden, dan zal je wel weer afvallen!
Succes ermee!
Groetjes Jootje
Hallo allemaal. Even een resultaat... Ben 7 weken bezig en 6.2 kilo afgevallen
Ben erg blij natuurlijk maar ook ik blijf nu al een tijdje steken op dit gewicht. Ik blijf gewoon door gaan want het is geen prestatie, toch? Even voor diegene die er mee zitten welke olie je kunt gebruiken (dit omdat je de lightversie bijna nergens kunt kopen) ik gebruik de Bertolli Delicato. Ik eet tussendoor best wel eens een gebakje of pecto`s (voor de smaak) maar val toch nog af, geweldig dit dieet en heb het ook al veel aan anderen verteld. Resultaten horen jullie nog!
Succes allemaal, Kiyu
Reactie infoteur op 20-03-2008:Kiyu,
Wat heerlijk dat je zoveel bent afgevallen, gefeliciteerd! Een ieder heeft even een 'dipje' tijdens het dieten, is normaal. Wil je nog meer afvallen, gewoon doorgaan, vanzelf val je weer af.
Bedankt voor je reactie en ik ben benieuwd naar de andere resultaten!
Groetjes, Jootje (auteur artikel)
Hoi
ik ben nu twee weken geleden begonnen met dit dieet en ben intussen 1,5 kilo afgevallen..de olie werkt prima voor het honger gevoel.ik heb totaal geen trek in dingen..ik eet dus alleen maar 3 keer per dag mijn maaltijd..
maar ik blijf tot nu toe steken op die 1,5 kilo...ik had er meer van verwacht eigenlijk.
weet iemand wat de resultaten zijn na langer gebruik?ik ga er wel gewoon mee door..
groetjes
Reactie infoteur op 16-03-2008:Dag Siem,
Bedankt voor je reactie!
Fijn om te horen dat je bent afgevallen en geen trek meer hebt in andere dingen.
Het is vrij normaal tijdens dieten dat je op een gegeven moment even blijft 'steken'. Ga gewoon door en je zult zien dat je weer af zult vallen.
Succes!
Groetjes, Jootje
Hey hey,
Is het ook mogelijk om slaolie te gebruiken? deze is erg licht of een andere licht uitziende olie die nergens naar ruikt en smaakt? Als dat niet zo is, waarom moet je dan perse olijfolie gebruiken?
Liefs
Reactie infoteur op 14-03-2008:Met dit dieet is het belangrijk dat je olijfolie gebruikt. Ik kan je helaas niet uitleggen waarom.
Succes ermee!
Groetjes, Jootje
Hoi, Het is nu precies 2 weken geleden dat ik begonnen ben met het Shangri La-dieet (zie een paar reacties hieronder).
Ik begon met een gewicht van 69.4 kilo en mijn doel is om ongeveer 8 kilo af te vallen. Een hulpmiddel hierbij is het Shangri La-dieet, verder wil ik om dit gewicht te bereiken ook wat meer gaan sporten. Ik volleybal elke week, maar wil daarbij weer gaan hardlopen voor mijn conditie (dat zeg ik al 3 maanden).
Anyways, de resultaten:
Ik heb mijzelf vanochtend gewogen en ik weeg 67.0 kilo. Ik was na een week 2,7 kilo afgevallen (66.7 kilo), maar dit was na 1 dag niet eten (kater..), dus niet helemaal eerlijk.
Dus afvallen ging vrij snel, maar nu na 2 weken zit ik op ongeveer hetzelfde als een week geleden. Ik denk dat het nu wat langzamer gaat. Ik heb afgelopen weken mij niet bewust onthouden van lekker eten en snoep, vaak had ik er niet eens zin in.
Ik heb 1 keer de lepel 's middags niet genomen en had gelijk ontzettend zin in iets lekkers.
Mijn eetgewoonte is nu:
's Ochtends ontbijt
- 2 rijstwafels met kaas (30+)
- banaan-sinasappel shake (zelf geperst)
- cappuchino met 1,5 lepel suiker
Na een uur een lepel Bertolli Classico, een uur erna niets eten (wel heet water gedronken).
Lunch
-2 donkerbruine boterhammen met boter en chocoladepasta
-2 kiwi's
-cappuchino
-beker karnemelk
Na een uur een lepel Bertolli Classico, een uur erna niets eten (wel heet water gedronken).
Avondeten
Vaak groente-aardappels-vlees of pasta.
Geen toetje, daar hou ik gewoon niet van.
Tussendoortjes:
- 2 mandarijntjes
- een paar chocoladerozijnen (6 stuks of zo, dan hoef ik écht niet meer)
- 6 bekers water
- 2 koppen thee
Conclusie: een makkelijk te doen dieet voor mij, ookal is het slikken soms erg goor (kwestie van 10 seconden huiveren). Ik mis geen snoep of tussendoortjes en heb aan minder eten genoeg. Ik heb geen hongergevoel en ik ben in 2 weken 2.4 kilo afgevallen, van 69.4 naar 67.0 kilo. Ik heb een jaar lang rond de 68/69 kilo gehangen dus ik ben blij met dit resultaat.
Ik houd jullie op de hoogte!
Eline
Reactie infoteur op 10-03-2008:Dag Eline,
Ontzettend bedankt voor je uitgebreide reactie! Leuk om te lezen hoe het bij jou ontwikkeld. Denk dat andere kandidaten het ook fijn vinden om te lezen wat je zoal eet en dat je ook af en toe snoept, maar niet veel.
Heel veel succes met het dieet en nogmaals bedankt!
Groetjes, Jootje
Is hier al iemand met resultaat?
Reactie infoteur op 22-02-2008:Kiyu, kijk eventjes bij Wendy met haar reactie op 05.02.2008. Daar zie je een resultaat.
Verder is het dieet nog vrij nieuw, dus zullen de officiële resultaten nog even duren.
Groetjes, Jootje
Heej , Ik wil dus 10 kilo afvallen!! Ik wil het proberen met dat suikerwater. Het klopt dat je 3 lepels suiker doet in een flesje van een halve liter toch??
Gelijk 3 x per dag maar
dan he. Ik vroeg me eigenlijk af hoe snel het ongeveer gaat? Natuurlijk snap ik wel dat het bij iedereen anders gaat hoor, maar meestal heb je wel zo'n percentage. Dat je bijv 1 kilo per week kwijt ben enzo!
Reactie infoteur op 21-02-2008:Dag Anoniempje,
Helaas zijn er nog geen officiële statistieken bekend, maar als je even de reacties afleest hieronder, lees je dat iemand een week bezig is en 3 kilo is afgevallen (met olijfolie 2 keer per dag).
Ga je suikerwater maken, doe je 1 eetlepel in 0,2 liter water. Dus als jij een flesje van 0,5 liter water neemt, doe je hier iets minder dan 3 eetlepels suiker in.
Heel veel succes ermee en houd ons op de hoogte met de resultaten!
Groetjes, Jootje
Hoi, Ik ben vandaag begonnen met het Shangri-La dieet. Ik heb alleen de verkeerde olie gekocht: Becel Dieet-olie. Dit is geen olijfolie. Morgen begin ik met Bertolli Classico, dat schijnt beter te zijn.
Ik ben 24 jaar en heb tot 2 jaar terug altijd constant 61 kilo gewogen, een net gewicht voor iemand van 1.73 lang. Hierna is mijn gewicht gestegen tot 69 kilo en op echte dieptepunten een enkele keer tot 70 kilo. Ik voel mij niet lekker in mn vel met dit gewicht. Mensen merken het ook op, het verschil tussen 2 jaar terg en nu is ook duidelijk te zien.
22 maart ben ik jarig, dit is dus over een maand. Ik ga elke week mijn gewicht checken. Ik houd jullie op de hoogte!
Groetjes, Eline
Reactie infoteur op 20-02-2008:Eline, heel veel succes! Het gaat je vast en zeker lukken.
Bedankt voor je reactie mbt Becel Dieet olie, ik ken het product niet, maar wist dit niet.
Nogmaals succes en houd ons op de hoogte!
Groetjes, Jootje
Ik heb net Becel gebeld: BECEL DIEETOLIE BESTAAT UIT RAAPZAADOLIE, ZONNEBLOEMOLIE, LIJNZAADOLIE EN LINOLA-OLIE. GEEN OLIJFOLIE DUS!!
Groetjes, Eline (vandaag begonnen met het dieet, alleen wel met becel Dieet-olie. Begin morgen met Becel Classico).
Die twee eetlepels olijf moet ik die over de dag verdelen?
Reactie infoteur op 14-02-2008:Dag Bep,
Eén lepel olijfolie neem je 1 uur voor het ontbijt en de andere lepel neem je óf vóór de lunch, óf vóór het diner. Wil je het niet voor het ontbijt nemen, neem je de lepels vóór de lunch en diner.
Succes!
Ik heb milde olijfolie van ah merk is dat de goede?
Reactie infoteur op 14-02-2008:Dag Jo,
Dit is prima. Het merk olijfolie maakt niet uit.
Succes ermee!
Groetjes, Jootje
Hallo, ik heb gehoord dat je ook zonnebloemolie kunt innemen. Klopt dit of kun je het toch beter bij olijfolie houden. Groetjes Lianne
Reactie infoteur op 14-02-2008:Beste Lianne,
Eerlijk gezegd heb ik hier nog niks over gehoord. Ik denk dat je dus het beste olijfolie kan nemen, ipv zonnebloemolie.
Groetjes, Jootje
Er staat een fout in dit bericht:
Je moet niet een eetlepel suikerwater nemen, dat is veel te weinig. Jer moet volgens dit dieet een eetlepel suiker vermengen met water en dit rustig verspreid over 30 minuten opdrinken. Het rustig opdrinken voorkomt een unsilnestoot.
Kijk voor meer informatie op de volgende link: http://boards.sethroberts.net/index.php#1
Reactie infoteur op 14-02-2008:Beste Jeroen,
Ik weet niet hoe je aan dit nieuws komt, maar ik heb er nog niet van gehoord. Het kan zo zijn.
Wat hier beschreven staat, lees ik verder overal zo.
Mvg,
Jootje
Jootje, er wordt alleen gepraat over '1 uur VOOR de maaltijd'; betekent dat dat je het uur voor de lepel suiker of olie wel gewoon mag eten en drinken?
En kan ik de lepel ook 's avonds laat nemen voordat ik naar bed ga of moet de lepel olie of suikerwater echt een relatie hebben met eten erna?
Ik ga het proberen met suikerwater, want olie is erg vies (vind ik).
Groetjes, Maartje
Reactie infoteur op 12-02-2008:Dag Maartje,
Je neemt de lepel olijfolie/ suikerwater 1 uur vóór de maaltijd in. Wil je tussendoor wat eten, houd het bij fruit en gezonde tussendoortjes. Drinken is geen probleem.
De lepel kan je 's avonds voordat je naar bed gaat níet innemen. Het heeft inderdaad een relatie met het eten wat daarna wordt ingenomen.
Succes ermee!
Groetjes, Jootje
Hallo, als je met olijfolie wil doen moet je dat net zo maken als de suiker,1 lepel olijfolie in 100 ml water?
Reactie infoteur op 12-02-2008:Dag Jacqueline,
Als je olijfolie neemt, neem je gewoon 1 eetlepel olijfolie. Je hoeft het niet met water aan te mengen.
Succes!
Groetjes, Jootje
Er staan een aantal onjuistheden van de auteur. Ten eerste is het niet wetenschappelijk bewezen. Het is slechts een wetenschapper die het bedacht heeft onder andere naar aanleiding van experimenten met ratten. Echter, er heeft geen wetenschappelijk onderzoek plaatsgevonden.
Ten tweede is dit geen dieet dat je kunt afbouwen. Het idee is dat je je setpoint verlaagt, maar op het moment dat je stopt, verhoogt deze weer, en zul je dus weer aankomen. Tenminste, dat is de theorie.
Het beste kun je gebruik maken van zo licht (in kleur) mogelijke olijfolie (vaak de mild of de klassiek versies). Dieetolie ed maakt allemaal niet uit, zolang het maar zo licht mogelijk van kleur is (dus minder smaak).
Heey ik vroeg me af of; becel dieetolie ook goed is om dit dieet uit te voeren?
alvast bedankt
mvg Sanne.
Reactie infoteur op 11-02-2008:Hey Sanne,
Becel Dieetoliee is goed als dit olijfolie is. Geen probleem.
Succes ermee!
Groetjes, Jootje
Als je zwanger wilt worden of bent is het echt niet aan te raden om te gaan lijnen. Gezond eten is heel erg belangrijk voor je baby, naderhand als je kindje er is ga je maar weer beginnen. Nu is je kindje het allerbelangrijkste. Niet lijnen betekend trouwens niet je vol proppen met alles wat maar lekker is en waar je trek in heb. Karin
Door Suusje op 07-02-2008Mag je dit ook doen als je zwanger bent/wilt worden?
Reactie infoteur op 11-02-2008:Dag Suusje,
Zoals mevrouw de Metz al aangeeft is het niet goed als je zwanger bent/ wilt worden om te gaan lijnen.. Dit dieet is dus ook niet geschikt daarvoor.
Succes!
Jootje
Ik ben nu een aantal dagen bezig met de olijfolie maar vind het eigenlijk te smerig voor woorden. Nu lees ik de hele tijd dat je ook suikerwater mag gebruiken. Moet ik hier nu speciale suiker voor kopen of mag het ook gewoon kristalsuiker zijn. Dit lijkt me namelijk wat beter weg te krijgen
Groetjes Tessa
Reactie infoteur op 11-02-2008:Tessa,
Je hoeft hier geen speciale suiker voor te gebruiken, het kan gewoon kristalsuiker zijn.
Succes ermee!
Groetjes Jootje
Dit is werkelijk het meest onzinnige dieet wat ik tot nu toe ben tegen gekomen! Suiker (en zeker de geraffineerde suiker die veel gebruikt wordt) verhoogt de bloedsuikerspiegel en zet de insulineproductie aan. Bij de daling van het bloedsuiker daalt normaalgesproken de insulineproductie weer, maar bij dit soort suikershots raakt de insulineproductie van slag en gaat het lichaam juist om meer suiker vragen (vandaar de snoepbuien). Een ongezonde balans ontstaat wat een van de grote oorzaken van diabetes is! WEET waar je aan begint! Wat de olie betreft, daar kan ik weinig over zeggen, Gezondheidsproblemen zal het niet opleveren, maar erg aantrekkelijk klinkt het niet. Probeer eens de site www.valtaf.nl Daar vind je veel informatie en erg veel verschillende dieeten. Aanrader!
Door Esther op 06-02-2008Mijn vraag is als je olie inneemt a 240 cal en dit 3x heb je dan nog ruimte om te eten? En een 1000c is al bijna niets. Aangezien je volgens mij minder cal in mag nemen als je wilt afvallen. Je zou zeggen dat er dan een crashdieet naast zou moeten staan. Graag zou ik je mening ontvangen. Groetjes Esther
Reactie infoteur op 11-02-2008:Dag Esther,
Je maakt suikerwater van 1 eetlepel suiker in 0,2 liter water. Een uur voor de maaltijd neem je 1 eetlepel van dit mengsel en dat is niet zoveel dat je niet meer kan eten.
Suiker zorgt ervoor dat je minder gaat snaaien, dat je minder trek hebt, je krijgt dus minder calorieen binnen.
Succes!
Jootje
Hoi,
Wat ik me nu eigenlijk afvraag of je van die olie niet aan de diaree gaat? Ik werk 5 dagen per week en dat zou ik dan geen pretje vinden. Ik hoor graag van jullie! Hoe is dat bij jullie?
Ik ben maandag maar begonnen met suikerwater, 1x smorgens en dan rond 11.00 uur nog een keer... dus ben wel benieuwd.
Groetjes Jo
Reactie infoteur op 11-02-2008:Dag Jo,
Ieder lichaam reageert anders op voedingsmiddelen of andere dingen die je inneemt. Dit is dus niet te zeggen of je aan de diarree gaat of niet. Je lichaam moet er zeker aan wennen, maar dat betekent niet dat je aan de diarree raakt.
Succes ermee!
Hoi hoi, ik ben nu sinds 28 januari bezig en al 3 kilo afgeslankt gaat dus top, 2x per dag de olie, wel smaakloze olijfolie (bertolli classico)
Reactie infoteur op 11-02-2008:Hoi Wendy,
Leuk om te horen!
Succes met de verdere ontwikkelingen.
Groetjes, Jootje
Hoi, Lees alles met veel verbazing door en vraag me een aantal dingen nog af. Mag je nu suikerwater bv. in de ochtend nemen en dan in de middag olijfolie. Of moet je als je de dag bent begonnen met suikerwater de hele dag suikerwater doen, dus dan 3 eetlepels...
En het is dus voor de maaltijd (minstens 1 uur) 1 eetlepel suikerwater. En dit maak ik dus aan door 200 ml water en 1 eetlepel suiker op te lossen en dit zet ik dan dus in de koelkast en hier kan ik dan wel 3 of 4 dagen van nemen of niet? Want 200 ml is veel als je maar 1 eetlepel mag per keer.
En wat is nou beter dus olijfolie of suikerwater?
Kijk mijn voorkeur zou uitgaan naar suikerwater want dat lijkt me beter te verteren voor mijn gevoel dan. Ik ben erg benieuwd, hoor het graag
Alvast bedankt, Gr. Bianca
PS. zijn er nu al meer mensen met resultaten?
Reactie infoteur op 11-02-2008:Dag Bietje,
Probeer het bij suikerwater of olijfolie te houden.
Suikerwater maak je door 1 eetlepel suiker in 0,2 liter water te mengen. Dit kan je gewoon in de koelkast bewaren voor paar dagen, geen probleem.
Het maakt geen verschil uit of je nu olijfolie of suikerwater inneemt. Het is net wat je zelf het liefste wilt.
Succes ermee!
Groetjes, Jootje auteur artikel
We zijn gisteren samen begonnen en eigenlijk meteen een opgeblazen gevoel. Als je de methode leest dan is het een kloppend verhaal
Alleen vind ik het erg vreemd dat er nog erg weing reacties zijn met resultaat. Ik ben nu al de hele maand januari bezig met lijnen en ik heb weinig resultaat tewijl bij mijn man de kilo"s er af vliegen . Dus een paar geode resultaten zouden bij mij echt welkom zijn. Om de moed er in te houden .
en daar wil ik dan best dagelijks 2 lepels olie voor slikken . Al druist het tegen elk principe in
Reactie infoteur op 08-02-2008:Beste Karin,
Het resultaat komt vanzelf, heb geduld! En het is bewezen dat het werkt, bij de een duurt het wat langer dan bij de andere.
Succes!
Groetjes, Jootje
Beste Jootje, Ik ben gestart met 2 maal daags 1 eetlepel olie. Heb niet het idee dat mijn trek minder wordt. Hoelang duurt het gemiddeld voor je resultaat boekt?
Is het beter om nu over te stapppen naar het suikerwater of maakt dat geen verschil?
Vr. gr. Yvonne
Reactie infoteur op 30-01-2008:Beste Yvonne,
Hoe lang ben je al met het dieet bezig? Dit kan natuurlijk even duren, gemiddeld duurt het ongeveer 1 tot 2 weken dat je trek wat mindert. Maar dit kan ook langer zijn..
Het maakt niet uit of je nu suikerwater of olijfolie gebruikt, het is net wat je zelf 'lekkerder' vindt.
Succes en gewoon volhouden!
Met vriendelijke groet,
Jootje
Kan iemand mij precies vertellen wat de juiste olijfolie (merk) is en waar ik deze kan kopen?
Reactie infoteur op 29-01-2008:Beste Paaltje,
Het merk olijfolie is niet belangrijk, dus je kunt de olijfolie gebruiken die eventueel in de kast staat.
Groetjes, Jootje
(auteur artikel)
Wanneer je suikerpatient bent, mag je dit dieet dan ook volgen? Vr gr, Catrien
Reactie infoteur op 29-01-2008:Dag Catrien,
Indien je suikerpatiënt bent, kun je eventueel de olijfolie gebruiken i.p.v. het suikerwater. Let er wel op dat de benodigde voedingsmiddelen binnenkomen!
Veel succes ermee!
Mvg, Jootje (auteur artikel)
Beste Jootje, Ik heb ff een vraagje ik zit aan de schildklier pillen en die moet ik precies een half uur voor het ontbijt innemen. Kan ik dan bijv. om 7.00 een eetlepel suikerwater doen en dan een half uur later die pil innemen met wat water of wat anders? Groetjes Natascha
Reactie infoteur op 29-01-2008:Beste Natascha,
Dit kan je zeker doen, geen probleem.
Succes ermee!
Mvg,
Jootje
Mag je nou wel of niet tussendoortjes erbij eten? Omdat ze zeggen je mag gewoon alles eten....
Reactie infoteur op 25-01-2008:Beste Johan,
Tussendoortjes prima, probeer het bij fruit te houden, is altijd beter. Het schijnt wel zo te zijn dat je minder trek krijgt in tussendoortjes...
Heel veel succes!
Groetjes, Jootje auteur artikel
Ik studeer psychologie en ben 43 jaar. Tijdens mijn studie ben ik het principe van 'setpoint' tegengekomen en vind ik het ook logisch klinken. De hypothalamus (hersendeel waar de setpoint zich gesettled heeft!) houdt ons voor de gek. Nu zijn wij aan de beurt. Succes iedereen!
Door Anita op 25-01-2008Als je elke dag olie of suikerwater inneemt kom je dan niet heel erg van aan de diarree? Als je het gewicht hebt bereikt wat je af wilt vallen kun je dan gewoon stoppen of moet je het langzaam afbouwen? Als je stopt kom je dan niet weer op het oude gewicht?
Reactie infoteur op 25-01-2008:Dag Anita,
Olijfolie staat bekend voor het bevorderen van de stoelgang. Het hangt per persoon af van hoe gevoelig iemand reageert, dus kan ik hier geen antwoord op geven.
Heb je je gewicht bereikt, bouw je langzaam af, net als alle andere diëten. Het spreekt voor zich dat je niet meteen moet gaan snoepen, wil je op je gewicht blijven.
Gebruik een aantal ingrediënten van de recepten hierboven vermeldt.
Veel succes!
Jootje, auteur artikel
Hoi, ik snap iets niet goed als ik onderstaande berichten lees: betekend dit dat ik een uur voor het ontbijt en een uur voor de lunch 0,4 lt water drink met daarin 2 eetlepels suiker erdoor? Of een 2x een eetlepel van dit aangemaakte suikerwater? En ik dacht dat het alleen 1 per dag was tussen je ontbijt en lunch? Zijn er al resultaten van lezers bekend. Groet Marian
Reactie infoteur op 25-01-2008:Beste Marianne,
Één uur voor de maaltijd neem je 1 eetlepel suikerwater. Suikerwater neem je door 1 eetlepel suiker in 0,2 liter water te doen.
Afhankelijk van het aantal kilo's wat je af wilt vallen, neem je 1,2 of 3 eetlepels.
Succes!
Jootje (auteur artikel)
Hallo, mag het ook becel-dieet zijn?
Vr gr Patries
Reactie infoteur op 24-01-2008:Besta Patries,
Als Becel Dieet een olijfolie is, is dit prima.
Succes ermee!
Groetjes
Jootje
Hallo, ik ben vandaag begonnen met de olijfolie, heb een beetje moeite met innemen. Als ik nou wil overstappen naar het suikerwater klopt het dan dat ik in plaats van 2 x een eetlepel olijfolie dus 2 x 200 ml water met 1eetlepel suiker drink. (dus niet 2x een eetlepel van de aangemaakte suikerwater). Even voor de zekerheid...
. Vast bedankt.
Reactie infoteur op 22-01-2008:Dag Norash,
Je moet 2 keer per dag vóór de maaltijd 1 eetlepel suikerwater innemen.
Succes ermee!
Groetjes, Jootje
Hallo, ik ben sinds 4 dagen begonnen met de olijfolie, na het lezen van de Grazia. Mag je na inname direct water drinken? Mag je wel alles drinken tijdens de uren dat je niet mag eten, zoals jus o'range? Waar vind ik de aanbevolen extra light olijf-olie? Hoe kan het dat ik niet meer naar het toilet moet? Je zou denken dat het ook een prikkel is voor de darmen.
Vr. groet, Monique
Reactie infoteur op 21-01-2008:Dag Monique,
Je mag gewoon drinken, het liefste water. Tenslotte helpt water drinken óók bij het afvallen. Een extra light olijfolie is verkrijgbaar bij de supermarkt.
Met betrekking tot de stoelgang, kan ik helaas geen advies of opmerkingen geven. Neem hiervoor desnoods contact op met de arts, mocht het erger worden.
Succes ermee!
Groetjes, Jootje (auteur artikel)
Ik heb een vraagje, is die eetlepel suiker een eetlepel suikerwater of een eetlepel suiker in 0,2l water?
Reactie infoteur op 21-01-2008:Beste Hoi,
Het is een eetlepel suikerwater. Dat houdt in: 1 eetlepel suiker op 0,2 liter water.
Succes!
Groetjes, Jootje (auteur artikel)
Hallo, ik vraag me eigen af wat moet je nou doen bij het shangri la dieet? 3 x per dag suikerwater of 3 x per dag neutrale olijfolie innemen of 3 x per dag olijf olie en 3 x per dag suikerwater? En wat is neutrale olijfolie is Bertolli Clasico goed of advieseer je een andere olijfolie?
Groetjes Marietje
Reactie infoteur op 20-01-2008:Beste Marietje,
In het artikel staat een overzicht genoemd, met hoeveel kilo u af wilt vallen en hoeveel lepels olijfolie of suiker u dan dient te nemen. Hierbij nogmaals genoemd:
U wilt…
… minder dan 9 kilo afnemen
Suiker: 1 eetlepel per dag. Calorieën in suiker: 45 kcal
Olijfolie: 1 eetlepel per dag. Calorieën in olijfolie: 120 kcal
… 9 tot 18 kilo afnemen
Suiker: 2 eetlepels per dag. Calorieën in suiker: 90 kcal
Olijfolie: 2 eetlepels per dag. Calorieën in olijfolie: 240 kcal
… meer dan 18 kilo afnemen
Suiker: 3 eetlepels per dag. Calorieën in suiker: 135 kcal
Olijfolie: 2 eetlepels per dag. Calorieën in olijfolie: 240 kcal
U kiest zelf wat u neemt, olijfolie of suiker. Bertolli Clasico is goed om te gebruiken.
Succes!
Met vriendelijke groet,
Jootje, auteur artikel
Ik zelf ben erg gevoelig voor suikers. Kan ik dan wel suikerwater drinken? Of vervang ik de suiker door olijfolie? Bij het shangri-la dieet? Verder lijken mij de toegevoegde recepten voor meer effect wel gezond.
Reactie infoteur op 18-01-2008:U kunt dan beter olijfolie gebruiken als u gevoelig voor suikers bent.
Succes!
Jootje (auteur artikel)

