Kinderen en Syndroommix

Valkuilen bij kinderen in de syndroommix

Valkuilen bij kinderen in de syndroommix

Veelvoorkomende valkuilen bij kinderen met een syndroommix zijn hier beschreven op een overzichtelijke en makkelijk leesbare manier. Ouders, docenten en andere professionals kunnen hier gemakkelijk over struikelen als ze niet weten waar het vandaan komt.


Als je jezelf erop betrapt dat je een van de volgende uitspraken doet, wees dan heel erg op je hoede. Het kan een aanwijzing zijn dat je het gedrag van het kind verkeerd interpreteert.

Zie ook artikel: kinderen in de syndroommix.

'Hij is lui'.

Het zal je opvallen dat 'lui' in dit, noch in enig ander artikel over dit onderwerp, een van de mogelijke diagnoses is. Ik moet het eerste kind nog tegenkomen dat op een ochtend met de volgende gedachten wakker werd: 'Zal ik vandaag nu een mijn best doen, zodat ik goede cijfers haal en een schouderklopje krijg? Of zal ik voor de afwisseling eens opzettelijk knoeiwerk leveren en gestraft worden? Dat laatste lijkt me best wel leuk'. Misschien dat een tiener die zonder de juiste diagnose naar de middelbare school gaat, inmiddels al zo vaak op zijn vingers is getikt dat hij alles heeft opgegeven. Maar als we zijn voorgeschiedenis nagaan, stuiten we meestal op een jong kind dat bruist van de energie. Hij heeft gewoon ergens onderweg geleerd de boel op te geven.

'Hij bereid zich helemaal niet voor. Het maakt hem kennelijk helemaal niets uit'.

Ongeordendheid is een belangrijke stoornis in de executieve functies van ADHD.

'Ze doet het alleen als het haar interesseert'.

Iedereen brengt het er beter vanaf als iets hem interesseert. De vraag hoort te zijn: 'Wat is er aan de hand dat ze er niets van terecht brengt tenzij het om een uiterst boeiende opdracht gaat?'

'Ze zou er meer van terechtbrengen als ze wat meer interesse toonde'.

Nee, het is waarschijnlijk precies andersom: ze zou meer interesse tonen als ze er meer van terecht bracht. Een kind dat niet goed kan lezen, zal deze taak vermijden. Ik betwijfel ten zeerste of ze zichzelf ooit heeft voorgenomen lezen te vermijden tot ze er heel slecht in was.

'Hij is niet consequent. Ik heb hem dat af en toe zien doen'.

Je kunt een kind niet kwalijk nemen dat hij af en toe iets goed doet.

'Ik weet niet of er een probleem is, ik ben maar een docent'.

Niemand kan beter dan een docent het probleem vaststellen. De docent ziet hoe het kind in de klas functioneert en kan het kind vergelijken met de andere kinderen.
© 2008 - 2010 Rianka, gepubliceerd in Kinderen (Mens en Gezondheid) op 17-08-2008, laatst gewijzigd op 18-08-2008. Het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van Rianka is vermenigvuldiging van dit artikel verboden. Meer...

Verwante artikelen


Reageer op het artikel "Valkuilen bij kinderen in de syndroommix"


Er zijn nog geen reacties geplaatst op dit artikel.