Telekinese en Bewegende Voorwerpen

Telekinese - "het laten bewegen van voorwerpen"

Een van de geheimzinnigste verschijnselen van de grenswetenschappen is de telekinese: het ermogen van bepaalde mensen om met mentale kracht en concentratie voorwerpen te laten bewegen, te veranderen of zelfs te laten zweven. Hoewel dit vermogen waarschijnlijk in iedereen sluimert, lukt het maar weinig mensen om deze oerkracht van de menselijke geest op te wekken.


Een geheimzinnig vermogen

Eens mens die in staat is tot tele- of psychokinese (het gaat om twee woorden voor hetzelfde fenomeen), maakt gebruik van een energie die ons nog onbekend is. Onderzoekers vermoeden dat al diegenen die deze geheimzinnige vaardigheid beheersen een bepaalde wisselwerking teweegbrengen tussen hun eigen energie en die van het te bewegen voorwerp.

Uri Geller (1946- ) werd in 1946 geboren in Tel Aviv en woont tegenwoordig in Engeland. In de jaren 70 werd hij over de hele wereld bekend als mentalist door het verbuigen van lepels en vorken, het op gang krijgen van oude horloges en het laten bewegen van kompasnaalden.
Uri Geller (1946- ) werd in 1946 geboren in Tel Aviv en woont tegenwoordig in Engeland. In de jaren 70 werd hij over de hele wereld bekend als mentalist door het verbuigen van lepels en vorken, het op gang krijgen van oude horloges en het laten bewegen van kompasnaalden.
Een subcategorie is de macrotelekinese, waarbij voorwerpen zichtbaar vervormd worden: iets waar bijvoorbeeld Uri Geller om bekendstaat. In deze categorie vallen ook verschijnselen van klopgeesten en spoken. Verwante uitingen en verschijnselen zijn de verandering van data in het verleden (retrokinese), het aanwakkeren van vuur door geestkracht (pyrokinese), het veranderen van water in ijs (cryokinese) en het beïnvloeden van lucht (earokinese).

De dobbelsteen en andere experimenten

In 1934 ontmoette psi-onderzoeker Joseph Banks Rhine een man die beweerde dat hij kon bepalen welke aantal ogen met een dobbelsteen zou worden gegooid. Rhine deed daarna een reeks proeven waarin proefpersonen dobbelstenen moesten werpen, waarop de wetenschapper een statistische analyse had toegepast. De door hem geteste personen en groepen wierpen heel vaak meer ogen dan de vooraf bepaalde statistische waarschijnlijkheid. Rhine trok daaruit de conclusie dat de personen de val van de dobbelsteen konden beïnvloeden.

In andere experimenten moest worden aangetoond hoe personen door de kracht van hun geest waterdruppels lieten afbuigen. William Cox (voormalig assistent van Rhine) en dr. Werner Bonin onderzochten dit verschijnsel en kwamen tot verbazingwekkende resultaten. Bonin verklaarde echter dat men de ware oorzaak van telekinetische verschijnselen niet kende en dat men ze ook niet wetenschappelijk kon verklaren. Daarom rekent men telekinese vaak tot de categorie klopgeestverschijnselen, want ook daarvan zegt men dat voorwerpen letterlijk 'door een geesteshand' worden bewogen.

Twijfel aan telekinese

Sinds de 18e eeuw heeft men steeds weer telekinetische experimenten gedaan om de verschijnselen wetenschappelijk te bewijzen. Ook glas- en servieswerk hoorden tot het proefterrein. Voor een deel toonden de resultaten duidelijk aan dat sommige mensen in staat zijn niet-levende voorwerpen te manipuleren. In die tijd was men verrukt van paranormale of bovennatuurlijk verschijnselen. De verlichting als filosofische beweging was daar grotendeels voor verantwoordelijk. Men wilde wetenschappelijk, sociale en morele parameters opnieuw definiëren en zich afzetten tegen religieus bijgeloof en algemenen onwetendheid.

Helaas is er juist op het gebied van de telekinese enorm veel zwendel ontdekt van het soort dat door goochelaars vaak in het variété wordt gepresenteerd. Daarom is het bestaan van telekinese omstreden. Critici van parapsychologie wijzen er steeds op dat een echt - en daarmee herhaalbaar - bewijs ontbreekt. Bovendien zeggen de critici dat de bewogen voorwerpen kleiner worden naarmate de precisie van de meetinstrumenten toeneemt.

Test jezelf

Een voorbeeld van oefening 3, die voor beginnende beoefenaars van telekinese zeer geschikt is. Probeer een paar keer per dag om de piramide te laten draaien, ga niet te lang door. Maar probeer het telkens opnieuw. U zult zien dat het U op een bepaald moment een keer lukt.
Een voorbeeld van oefening 3, die voor beginnende beoefenaars van telekinese zeer geschikt is. Probeer een paar keer per dag om de piramide te laten draaien, ga niet te lang door. Maar probeer het telkens opnieuw. U zult zien dat het U op een bepaald moment een keer lukt.
Oefening 1:
  • Vet een naald in met boter, leg deze dan in een glas met water. De naald zal nu blijven drijven. Probeer nu zonder het glas verder aan te raken om de naald een draaiende beweging te laten maken.
Het zal je natuurlijk niet in 1 keer lukken, maar waarschijnlijk na een paar keer proberen zal het toch lukken

Oefening 2:
  • Steek een kaars aan, en probeer de vlam te laten bewegen zonder te blazen.
Zorg er wel voor dat er weinig toch is in de kamer, anders is het resultaat niet waar te nemen.

Oefening 3:
  • Vouw van een stuk papier een piramide, bevestig aan de punt van de piramide een touwtje waaraan de piramide wordt opgehangen. Probeer nu met uw telekinetische krachten de piramide te laten draaien.
Dit is een van de bekendste manieren om te testen of U telekinetische krachten bezit, zie ook de afbeelding.
© 2007 - 2009 Wvandemosselaar, gepubliceerd in Spiritueel (Mens en Gezondheid) op 09-09-2007, laatst gewijzigd op 30-09-2007. Het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van Wvandemosselaar is vermenigvuldiging van dit artikel verboden. Meer...

Verwante artikelen


Reageer op het artikel "Telekinese - "het laten bewegen van voorwerpen""


Door Tom Anbeek op 18-11-2008

Hoi, ik beoefen dit samen met een vriend we kijken vaak Avatar maar wij geloven ook in paralele dimensies en krachten. Maar het is het proberen waard :-)

Door Babette op 20-07-2008

Ik had gehoord van bepaalde mensen die de kracht bezitten om voorwerpen te laten bewegen.Maar ik geloof erin dat,zoals hier ook op deze site verteld staat,iedereen die kracht bezit.Het gaat er alleen om dat je het moet geloven en echt willen,ook vergt het veel consentatie.Ik heb geloof,wil en consentatie.Dus ik WEET dat ik deze kracht ook heb,ik moet het alleen kunnen oefenen,VEEL oefenen!Deze site heeft mij oefentips geboden,ik ben de maker(s)van deze site dus erg dankbaar.Vanaf nu kan ik de kracht"telikenese"op mezelf uitoefenen en hopen dat het me ooit eens echt zal lukken!BEDANKT!!! :-)

Door - op 27-05-2008

De vraag is echter, waarom moet het worden uitgeprobeerd op zulke aparte oefeningen (oefening 1 en 3)? Is het simpelweg niet mogelijk om direct te beginnen met een lepel of misschien een pen?

Door Erik op 27-04-2008

Na het lezen van dit schrijven op deze site heb ik telekinnese geprobeert.
van de eerste keer lukte het niet . mijn psi wiel draaide even naar links en dan naar rechts en omgekeert. na een paar keer oefening 1 te lezen en het enkele malen te proberen lukte het mijn. mijn psi wiel draaide 3 maal rond. maar dat werd onderbroken door dat ik een verstropte neus had. dat verbreekt je concentratie.
dus beste mensen je an het geloof me maar . twijfelen mag je niet doen. zo ik ga nog wat oefenen.
mvgr erik

Door Sabri op 30-03-2008

Ik heb geen twijvel dat telekinese bestaat maar de vraag is kan ik het ook???
Ik zal proberen een van deze test te doen maar de vraag is of het zal lukken.
Ik heb lang research gedaan naar het onderwerp telekinese en meot zeggen van de vele dingen die ik heb gelezen.
Komt dit artikel overeen dus er zijn geen leugens in dit artikel:)

Door Anoniem op 14-02-2008

Dit artikel bevat geen leugens, ik kan dit zelf ook. Enige twijfel of onzekerheid kan de kracht belemmeren. De eerste paar keer dat je het doet, zit je in een soort trans. Na veel oefening zal het zonder de trans lukken.

Door Wvandemosselaar (infoteur) op 05-01-2008

Het is wetenschappelijk bewezen dat het mogelijk is om die tests uit te voeren, ikzelf ben er ook nog niet in geslaagd om een van die test tot een goed einde te brengen. Maar ik heb weleens meegemaakt dat iemand het voor elkaar kreeg. En ik stond er zo dicht op, dat het onmogelijk was dat er valsgespeeld werd.

Door Anoniem op 05-01-2008

En dat is dan echt wetenschappelijk bewezen? Die tests...heeft dat niets met magnetische toestanden te maken? Tis maar omdakt ik er me vragen rond stel.