Griepsymptoom hoofdpijn: pijnstillers

Griepsymptoom hoofdpijn: pijnstillers Eén van de symptomen van griep is hoofdpijn. Er is ook sprake van koorts met een overdaad aan ontstoken slijm. In dat geval is een pijnstiller met acetylsalicylzuur of ibuprofen als werkzame stof het beste omdat dit ontstekingsremmend is. Naast het gebruik van pijnstillers is het belangrijk rust te nemen en uit te zieken. Het lichaam moet herstellen en weer weerstand op bouwen.

Wat u kunt doen tegen hoofdpijn tijdens griep?

U kunt om vele redenen hoofdpijn krijgen. Dit is o.a. het geval bij griep. Wanneer u grieperig bent is het niet zo verstandig om naar buiten te gaan. Toch is het belangrijk om er voor te zorgen dat u voldoende frisse lucht heeft. U kunt bijvoorbeeld uw slaapkamer ontluchten als u er niet in bent. Zet de ramen open en laat frisse lucht de kamer binnenstromen. Na een kwartiertje keert u weer terug naar uw slaapkamer en sluit de ramen weer. U kunt nu een tijdje genieten van frisse lucht in uw slaapkamer. Ook nachtrust is erg belangrijk. Bij griep slaapt u meestal slecht. Maar probeer u toch zo te ontspannen dat u makkelijk in slaap valt. Neem eventueel een homeopathisch slaapmiddel in. Daarnaast speelt ontspanning of juist inspanning een belangrijke rol. Blijft u door werken let dan op de juiste houding. Ontspan uw hoofd. Tot slot kunt u een pijnstiller gebruiken. Er zijn talloze pijnstillers in de handel. Kies uit welke bij u past. Hieronder vindt u een overzicht van pijnstillers. Wanneer u twijfelt dient u altijd de huisarts te raadplegen.

Pijnstillers met samenstelling

Pijnstillersamenstelling
A. Vogel Geriaforce
A. Vogel Geriaforce is verkrijgbaar in verschillende vormen, zoals tabletten en druppels. De prijs van A. Vogel Geriaforce varieert afhankelijk van de vorm en de winkel waar u het koopt. Op beslist.nl varieert de prijs van A. Vogel Geriaforce van 15,38 tot 16,09 voor 100 ml.
Het actieve bestanddeel is Ginkgo biloba.
Advil Liquid-Caps 200
De prijs van Advil Liquid-Caps 200 varieert afhankelijk van de winkel waar u het koopt. Op beslist.nl varieert de prijs van Advil Liquid-Caps 200 van 4,99 tot 6,22 voor 10 capsules.
Bevat 200 mg vloeibare ibuprofen per capsule.
Advil Liquid-Caps 400
De prijs van Advil Liquid-Caps 400 varieert afhankelijk van de winkel waar u het koopt. Op beslist.nl varieert de prijs van Advil Liquid-Caps 400 van 10,39 tot 10,39 voor 20 capsules.
Bevat 400 mg vloeibare ibuprofen per capsule.
Advil Ovaal 400
De prijs van Advil Ovaal 400 varieert afhankelijk van de winkel waar u het koopt. Op ehbo-koffer.nl varieert de prijs van Advil Ovaal 400 van 5,67 tot 5,67 voor 24 tabletten. Op eFarma.nl varieert de prijs van Advil Ovaal 400 van 3,95 tot 3,95 voor 20 tabletten. Op gezonderwinkelen.nl varieert de prijs van Advil Reliva 400mg ovaal blister van 3,95 tot 3,95 voor 20 tabletten.
Bevat 400 mg ibuprofen per tablet.
Aleve Classic bij pijn en koorts 220
De prijs van Aleve Classic 220 varieert afhankelijk van de winkel waar u het koopt. Op beslist.nl varieert de prijs van Aleve Classic 220 van 3,29 tot 3,45 voor 12 tabletten. Op kruidvat.nl varieert de prijs van Aleve Classic 220 van 3,45 tot 3,45 voor 12 tabletten.
Bevat 220 mg naproxennatrium per tablet.
Alka Seltzer 324 mg
De prijs van Alka Seltzer 324 mg varieert afhankelijk van de winkel waar u het koopt. Op eFarma.nl varieert de prijs van Alka Seltzer 324 mg van 4,95 tot 4,95 voor 20 bruistabletten. Op bol.com varieert de prijs van Alka Seltzer Maag Bruistabl. van 4,99 tot 4,99 voor 20 bruistabletten. Op etos.nl varieert de prijs van Alka-Seltzer bij pijn en koorts bij griep 20 bruistabletten van 4,99 tot 4,99 voor 20 bruistabletten.
Bevat 324 mg acetylsalicylzuur per bruistablet.
Antigrippine
De prijs van Antigrippine varieert afhankelijk van de verpakking en de winkel waar je het koopt. Bijvoorbeeld, bij Albert Heijn kost Antigrippine tabletten van 20 stuks 5,29. Bij Kruidvat kost Antigrippine tabletten van 20 stuks 5,29. Op beslist.nl kun je Antigrippine 250mg Paracetamol - 20 tabletten kopen voor 5,99.
Bevat 250 mg paracetamol, 25 mg coffeïne en 25 mg vitamine C per tablet.
Antigrippine Ibuprofen 400 mg
Antigrippine Ibuprofen 400 mg is verkrijgbaar bij de apotheek en drogisterij zonder recept (apotheek.nl). De prijs van Antigrippine Ibuprofen 400 mg kan verschillen per winkel en per verpakking (apotheek.nl).
Bevat 400 mg ibuprofen per tablet.
Aspirine 500Bevat 500 mg acetylsalicylzuur (acetosal) per tablet.
Aspirine C Bevat 400 mg acetylsalicylzuur (acetosal) en 240 mg ascorbinezuur (vitamine C) per tablet.
Aspirine kauwtabletBevat 500 mg acetylsalicylzuur (acetosal) per kauwtablet.
AsproBevat 320 mg acetylsalicylzuur per tablet.
Aspro 500 BruisBevat 500 mg acetylsalicylzuur per tablet.
Biodoron 0,1% TablettenBevat per tablet (200 mg): Ferrum/Quartz D2 20 mg. Tabletbasis van melksuiker (lactose), tarwezetmeel en calciumbehenaat. Geschikt voor mensen met coeliakie.
Cura Cool Water, methylparaben.
Daro HoofdpijnpoedersBevat per sachet 250 mg paracetamol, 150 mg propyfenazon, 46 mg watervrije coffeïne en 196 mg lactose.
Finimal Bevat 500 mg paracetamol en 50 mg coffeïne per tablet.
Finimal C Bevat per bruistablet 500 mg paracetamol, 50 mg coffeïne en 100 mg vitamine C.
Nurofen 200Bevat 200 mg ibuprofen.
Nurofen 200 Lemon SmelttabletBevat 200 mg ibuprofen.
Nurofen 400Bevat 400 mg ibuprofen.
Nurofen 400 bruisgranulaatBevat 400 mg ibuprofen.
Nurofen Ovaal 200Bevat 200 mg ibuprofen.
Nurofen Zavance Lea 400 mg Liquid Capsules
Panadol Gladde TabletBevat 500 mg paracetamol per tablet.
Panadol Plus Gladde tablet Bevat 500 mg paracetamol en 65 mg coffeïne per tablet.
Panadol ZappBevat 500 mg paracetamol per tablet.
Panadol Zetpillen 1000 mgBevat 1000 mg paracetamol per zetpil.
ROTER APCBevat 250 mg acetylsalicylzuur, 250 mg paracetamol en 50 mg cafeïne per tablet.
ROTER ParacetamolBevat 500 mg paracetamol per tablet.
ROTER ParacofBevat 500 mg paracetamol en 50 mg cafeïne per tablet.
Saridon Bevat 250 mg paracetamol, 150 mg propyfenazon en 50 mg coffeïne per tablet.
Sarixell Bevat per tablet 400 mg ibuprofen in de vorm ibuprofennatrium dihydraat.
Voltaren KBevat 12,5 mg diclofenac-kalium.
Voltaren K (25 mg)Bevat 25 mg diclofenac-kalium.
Witte Kruis PoedersBevat per sachet 500 mg Paracetamol en 50 mg Coffeïne. Hulpstoffen: Polyvidon, Lactose, Natriumzetmeelstearylfumaraat, Siliciumdioxide.
© 2009 - 2023 Jehoeda, het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming is vermenigvuldiging verboden. Deze informatie is van informatieve aard en geen vervanging voor professioneel medisch advies. Per 2021 gaat InfoNu verder als archief, artikelen worden nog maar beperkt geactualiseerd.
Gerelateerde artikelen
Pijnstillers, wat voor merken bevatten welke stoffenPijnstillers, wat voor merken bevatten welke stoffenEr zijn veel soorten pijnstillers op de markt, vaak dezelfde soort onder een ondere merknaam. Hieronder een overzicht va…
Pijnstillers: Aspirine, Ibuprofen of Paracetamol?Pijnstillers: Aspirine, Ibuprofen of Paracetamol?Bij de afdeling geneesmiddelen in één van de drogisterijen valt je al snel één ding op: wat zijn er veel soorten pijnsti…
Hoofdpijn: het gebruik van medicijnen tegen hoofdpijnHoofdpijn: het gebruik van medicijnen tegen hoofdpijnEr zijn verschillende vormen van hoofdpijn. Niet altijd worden er medicijnen voorgeschreven. Bij spierspanningshoofdpijn…
Soorten pijnstillers: paracetamol, aspirine en NSAIDSoorten pijnstillers: paracetamol, aspirine en NSAIDEr zijn verschillende soorten pijnstillers die je kan krijgen bij de apotheek zonder voorschrift. We kunnen ze onderverd…

Griep met hoge koorts, hoofdpijn, spierpijn, droge hoestGriep met hoge koorts, hoofdpijn, spierpijn, droge hoestGriep begint vaak met plotseling opkomende koude rillingen, (hoge) koorts, (hevige) hoofdpijn en spierpijn. Andere sympt…
SpanningshoofdpijnSpanningshoofdpijnIeder van u heeft wel eens last van hoofdpijn. De een al wat vaker dan de andere. Er zijn echter verschillende soorten h…
Jehoeda (487 artikelen)
Laatste update: 28-03-2023
Rubriek: Mens en Gezondheid
Subrubriek: Aandoeningen
Per 2021 gaat InfoNu verder als archief. Het grote aanbod van artikelen blijft beschikbaar maar er worden geen nieuwe artikelen meer gepubliceerd en nog maar beperkt geactualiseerd, daardoor kunnen artikelen op bepaalde punten verouderd zijn. Reacties plaatsen bij artikelen is niet meer mogelijk.
Medische informatie…
Deze informatie is van informatieve aard en geen vervanging voor professioneel medisch advies. Raadpleeg bij medische problemen en/of vragen altijd een arts.