Zelf je sieraden samenstellen met Trollbeads
Trollbeads zijn helemaal in in Nederland. Trollbeads zijn allerlei soorten bedels of kralen waarmee je zelf je armband of ketting een persoonlijke uitstraling kan geven.Trollbeads
Sinds ongeveer 30 jaar worden Trollbeads gefabriceerd. Het concept van Trollbeads is vergelijkbaar met de klassieke bedelarmband. Vroeger hadden veel mensen een zilveren of gouden bedelarmband. Bij diverse gelegenheden voegde je een bedel toe. Bijvoorbeeld bij geboorte van een kind, een verjaardag, verlies van een huisdier e.d. Met Trollbeads kun je hetzelfde doen, maar je kunt ook zelf diverse modieuze armbanden of kettingen samenstellen die passen bij de kleur of soort kleding die je draagt.Hoe maak je een armband of ketting met Trollbeads?
Het maken van een armband of ketting met Trollbeads is zeer eenvoudig. Je koopt de basis: een zilveren of gouden armband of ketting. Je kunt beginnen met één bedel. De bedels zijn gemaakt in de vorm van een kraal met een groot gat. De kraal schuif je over de armband of ketting, en na het plaatsen van een stopper zit de kraal goed vast. Dit is meteen het voordeel boven de klassieke bedelarmband. Hier zaten de bedels vast met een oogje met een opening die je dicht moest knijpen. Wanneer je ergens achter bleef haken met de armband, dan kon je gemakkelijk een bedel kwijtraken. Met Trollbeads is deze kans veel kleiner.Wat voor soorten Trollbeads zijn er
De Trollbeads zijn verkrijgbaar in zeer veel verschillende soorten en materialen. De volgende materialen zijn gebruikt om de diverse soorten Trollbeads te maken:- Goud
- Zilver
- Zilver met goud
- Edelsteen en barnsteen
- Parels
- Glas
De variatie aan materialen geven de mogelijkheid zelf naar eigen smaak een sieraad samen te stellen. Bijvoorbeeld door zilveren beads af te wisselen met glazen beads. Of helemaal te gaan voor goud en edelsteen. Je hoeft niet meteen een hele volle armband of ketting samen te stellen, maar je kunt bijvoorbeeld bij bepaalde gelegenheden steeds een nieuwe kraal bijkomen en deze toevoegen aan je sieraad.
Van de Trollbeads worden er regelmatig nieuwe collecties uitgegeven. Vaak is dit rond een bepaald thema. Inmiddels zijn er o.a. collecties voor de volgende thema's:
- De diverse jaargetijden
- Verjaardagen
- Geboorte
- Verdriet of overlijden
- Liefde
- Geloof
- Afstuderen
- Kerst