Etherische oliën: absintolie
Absint wordt ook wel alsem genoemd, het is een plant die bij de meeste mensen niet bekend is. De mensen die de plant wel kennen zullen hem vooral associëren met negatieve werkingen zoals hallucinaties. Absint heeft echter ook zeer positieve werkingen. Het werkt bevorderend op de spijsvertering en het stimuleert de doorbloeding. De werking is positief zolang je de absint niet in zeer grote hoeveelheden gebruikt. Je kunt het gebruiken als een etherische olie.Absint
Absint wordt ook wel alsem genoemd. Het is een plant die maximaal anderhalve meter groot wordt. De bladeren van de plant hebben haren en de plant heeft gele bloemen. De plant is heel erg geliefd bij veel soorten vlinders. De olie wordt verkregen door stoomdistillatie van de bladeren en de bloemetjes. Voor 1 liter olie is er 100-200 kilo van de plant nodig, de opbrengst is 0.5-1.0% De olie wordt voor het grootste deel geproduceerd in de Verenigde Staten.Er zijn twee verschillende verklaringen voor waar de naam absint vandaan komt. Er zijn mensen die zeggen dat de naam afstamt van Artemis, de godin van de jacht. Ook zijn er mensen die er vanuit gaan dat het afstamt van het Griekse woord 'absinthium', dit betekent ongenoegen en zou kunnen verwijzen naar de zeer bittere smaak van het kruid.
Absint speelde lang geleden al een zeer belangrijke rol. Het werd vroeger in Egypte al gegeven aan mensen en dieren die last hadden van wormen. In Italië werd het gegeven aan mensen die een wagenrenwedstrijd hadden gewonnen. De plant komt voor in zeer veel verschillende gebieden. Hij komt voor rond het Middellandse Zeegebied, in Zuid- en Noord-Amerika en in Afrika.
Werking
Absintolie heeft een aantal positieve invloeden op de gezondheid. Het is echter geen echt medicijn! Ga naar de dokter wanneer je erge klachten hebt!Dosering
Gebruik absintolie nooit op eigen houtje, gebruik het alleen wanneer een aromatherapeut het je aanraadt.Nadelen
De absintolie kan niet zo heel erg veel kwaad. Zorg er wel voor dat je de absint altijd genoeg verdunt. Lang en intensief gebruik van absint kan namelijk verslavend zijn. Het kan leiden tot kramp en lusteloosheid. Hoge doseringen kunnen zorgen voor hoofdpijn en verlammingen, uiteindelijk kun je zelfs in coma terechtkomen. Je kunt het beste de eerste keer een zeer kleine hoeveelheid uitproberen om te kijken hoe je er op reageert. Wacht minstens een uur voordat je gaat autorijden of iets dergelijks, na een uur zul je pas merken wat de effecten zijn!Ook bevat absintolie het bestandsdeel thujon, in zeer grote hoeveelheden heeft dit een hallucineerde werking. Vanwege de aanwezigheid van thujon is absint van 1909 tot 2004 verboden geweest in Nederland omdat men dacht dat het zeer snel voor waanzin zorgde, gelukkig viel dit wel mee en is het gebruik nu weer gewoon legaal. Te veel absint kan ook zorgen voor abortus en voor epileptische aanvallen.