InfoNu.nl > Mens en Gezondheid > Diversen > Hoe gezond is McDonald’s

Hoe gezond is McDonald’s

De McDonald’s wie kent deze fastfoodketen niet? McDonald’s heeft in 119 landen meer dan 34.000 restaurants. Meer dan 70% van deze restaurants is eigendom van franchisenemers. McDonald’s heeft een uitgebreid menu van Franse frietjes, burgers tot aan salades toe. Als er even snel wat gegeten moet worden dan is er meestal wel een McDonald’s in de omgeving aanwezig. Hoe gezond is een menu bij de McDonald’s? Hoeveel calorieën, vetten of koolhydraten zitten er in een Big Mac? In het assortiment van de McDonald’s zitten zowel gezonde maar ook de minder gezonde producten.

Geschiedenis van McDonald’s

In 1954 bezocht Ray Croc, een verkoper van milkshakemachines, het hamburgerrestaurant van de gebroeders McDonald in Californië. Hij raakte onder de indruk van de snelle service en de hoge kwaliteit. Op 15 april 1955 opent Ray Croc zijn eerste McDonald’s restaurant in Des Plaines te Illionois. Het eerste McDonald’s restaurant in Nederland, en Europa werd in 1971 geopend in Zaandam. Door de jaren heen is de menusamenstelling wel aangepast maar de formule is hetzelfde gebleven. Tegenwoordig is McDonald’s wereldwijd de grootste restaurantketen.

McDonald’s nu

McDonald’s blijft groeien, zelfs in landen zoals China en Rusland. Wereldwijd heeft McDonald’s, anno 2014, in 119 landen restaurants en 1,8 miljoen medewerkers. Er zijn nog steeds een aantal landen waar geen restaurant van McDonald’s staat. In 40 landen in Afrika en een aantal landen in het midden oosten ontbreekt de gele M. In Cuba is de enige McDonald’s gevestigd in de Amerikaanse basis op Guantánamo Bay. In landen zoals Maleisië, China, Singapore of de Filipijnen bezorgt McDonald’s zelfs 24 uur per dag 7 dagen in de week jouw bestelling thuis of op het werk. Dankzij het Happy Meal is McDonald’s naast de grootste restaurantketen ook de grootste speelgoed distributeur in de wereld. De jaaromzet van McDonald’s was in 2013 28,1 miljard dollar en de nettowinst 5,6 miljard dollar.

Super Size Me

In de documentaire film Super Size Me eet de documentairemaker Murdock Spurlow gedurende 30 dagen drie keer op een dag bij McDonald’s. Hij eet en drinkt alleen producten van McDonald’s. Hiernaast stopte hij met sporten en beperkte zijn beweging naar het gemiddelde van Amerika, namelijk 5000 stappen per dag. Verder neemt Murdock Spurlow een medium menu tenzij een medewerker vraagt of hij wilt supersizen. In dan geval neemt hij de supersize grootte.

In de 30 dagen van de documentaire kwam Murdock Spurlow in totaal 11,1 kilo aan, was regelmatig depressief en zijn cholesterol en bloedsuikerniveau’s schoten omhoog. Hiernaast ging zijn hart achteruit en zijn zin in seks nam af. Op de documentaire van Murdock Spurlow is veel kritiek geweest. Er zijn andere mensen die met een fastfood dieet wel zijn afgevallen of op gewicht gebleven.

Wat zit er allemaal in het fastfood van McDonald’s

McDonald’s heeft een diverse menukaart waarbij ieder gerecht zijn eigen hoeveelheid vetten, koolhydraten en eiwitten heeft. McDonald’s heeft zelfs het Happy Meal voor kinderen. Dus hoe gezond is de voeding van McDonald’s? Lees hieronder wat er in jouw favoriete burger of snack zit.

BurgerCalorieënVetKoolhydratenEiwit
Big Mac5102641 27
Big Tasty Bacon890555047
Cheeseburger305133016
Chicken Honing Mosterd405194413
Chicken Sensation475195123
Chili Chicken365134813
Dubbele Cheeseburger445243127
Filet-O-Fish320133614
Groenteburger43517589
Hamburger25593013
Mc Kroket34075711
McChicken450214321
Quarter Pounder530283632
Triple Cheeseburger585333437


Snacks &SauzenCalorieënVetKoolhydratenEiwit
Bitterballen1355185
McNuggets(6)270141917
Chili Saus700170
Donut28516323
Franse Frietjes medium34017414
Fritessaus55530
Ketchup15040
McFlurry Kitkat44512777
McFlurry M&M's37515527
Muffin chocolade46025526
Sundae ijs met chocola2408384
Zoetzure saus500120

DrinkenCalorieënVetKoolhydratenEiwit
Coca Cola light medium1000
Coca Cola medium1700420
Milkshake aardbei medium3306618
Milkshake banaan medium3457629
Milkshake chocola medium3357589
Milkshake vanille medium2056608

SaladesCalorieënVetKoolhydratenEiwit
Caesar salade met gegrilde kip450221729
Caesar salade met krokante kip450223529
Geitenkaas Salade27020617
Salade Caprese18012512
Side Salad55182
Tonijn salade1355715
© 2014 - 2019 Serrie, het auteursrecht (tenzij anders vermeld) van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden. Deze informatie is van informatieve aard en geen vervanging voor professioneel medisch advies. Raadpleeg bij medische problemen en/of vragen altijd een arts.
Gerelateerde artikelen
Inspanningsfysiologie; wat is een calorie?Vaak staat achter op het etiket van voedingsmiddelen hoeveel calorieën er in dat product zitten. We weten dat als we mee…
Snel afvallen – Calorie BlockerOvergewicht is de grootste klacht onder de Nederlanders. Mensen zoeken allerlei methoden om snel af te vallen, de nodige…
Spectaculair experiment: 90 dagen McDonalds eten en afvallenSpectaculair experiment: 90 dagen McDonalds eten en afvallenEen Amerikaanse leraar, John Cisna, is in 2013 ongeveer 17 kilogram afgevallen nadat hij bij wijze van experiment 90 dag…
Hoeveel kcal bevat een McDonald's-menu?Hoeveel kcal bevat een McDonald's-menu?Dat het eten bij McDonald's geen eten is dat je dagelijks moet eten weten we sinds de documentaire "Supersize Me" gelukk…
Inspanningsfysiologie; eiwitten, vetten en koolhydratenJe eet gezond wanneer je voeding alle voedingsstoffen levert aan je lichaam, zonder dat je dik wordt. De gemiddelde calo…
Bronnen en referenties
  • www.mcdonalds.nl

Reageer op het artikel "Hoe gezond is McDonald’s"

Plaats als eerste een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Ik ga akkoord met de privacyverklaring en ben bekend met de inhoud hiervan
Infoteur: Serrie
Gepubliceerd: 15-10-2014
Rubriek: Mens en Gezondheid
Subrubriek: Diversen
Bronnen en referenties: 1
Medische informatie…
Deze informatie is van informatieve aard en geen vervanging voor professioneel medisch advies. Raadpleeg bij medische problemen en/of vragen altijd een arts.
Schrijf mee!