InfoNu.nl > Mens en Gezondheid > Dieet > Aantal calorieën in pizza

Aantal calorieën in pizza

Aantal calorieën in pizza Pizza's staan bekend als echte caloriebommen. Er zijn dan ook zeker pizza's verkrijgbaar die meer calorieën bevatten dan je op een dag nodig hebt. Zolang je niet dagelijks pizza eet is het ook niet heel erg om af en toe eens een calorierijke maaltijd te eten. Toch is het ook mogelijk om de calorieën beperkt te houden. Dit kun je bijvoorbeeld doen door te kiezen voor een niet al te grote pizza die mager belegd is. Wat zijn de pizza's met de minste calorieën en welke toppings kun je het beste kiezen?

Oorsprong van de pizza

De pizza is van oorsprong een Italiaans gerecht, waar het is ontstaan toen de arme mensen hun broden gingen gebruiken als een bord. Later is hieruit de pizza ontstaan hoe we hem nu kennen, een lekkere krokante deegbodem belegd met tomatensaus, vlees, groente en kaas. Er zijn in verschillende landen eigen variaties op de pizza ontstaan. Zo zie je in Amerika de bekende pan pizza's, met een dikke luchtige bodem in plaats van de dunne krokante Italiaanse bodem. Ook worden de Amerikaanse pizza's rijkelijker belegt met veel kaas en vlees. De lahmacun, een Turkse pizza belegd met pikant gekruid gehakt en tomaten, komt uit het Middenoosten en is wat minder groot en rijkelijk belegd dan de Amerikaanse pizza's. Zo bestaan er vele verschillende pizzavariaties, waardoor het aantal calorieën per pizza ook enorm kan verschillen.

Welke pizza's bevatten veel calorieën?

Het aantal calorieën in een pizza is sterk afhankelijk van de grootte van de pizza en het beleg dat erop zit. Zo zijn de grote en rijk belegde Amerikaanse pan pizza's vaak calorierijker dan een simpele Italiaanse pizza met dunne bodem en eenvoudig beleg. De bodem van een pan pizza is dikker en vetter, waardoor deze bodem meer calorieën bevat. Er zit ook een verschil in calorieën tussen de grote en rijk belegde pizza's van een pizzeria en de vaak wat kleinere diepvriespizza's uit de supermarkt. Ook het gebruik van vet vlees kan het aantal calorieën op een pizza flink doen oplopen. Pizza's rijkelijk belegd met salami of bacon zijn dan ook vaak calorierijk. Beter is het om voor een pizza met groente, vis, ham of kip te kiezen. Tenslotte kan een rijkelijk gebruik van kaas een pizza flink wat vetter maken. Een pizza quattro formaggi is dan ook meestal hoog in caloriegehalte.

Calorieën in pizza's

De verschillen in aantal calorieën tussen verschillende pizza's kunnen groot zijn. In de onderstaande tabellen zijn het aantal calorieën in een hele pizza weergegeven van Domino's, New York Pizza en verschillende Dr. Oetker-varianten.

Domino's

Domino's is een Amerikaanse pizzaketen met meer dan 200 vestigingen in de Benelux. De pizza's kunnen worden bezorgd of afgehaald. Er is bij Domino's keuze uit verschillende soorten bodems. Het aantal calorieën van medium, large en Italian pizza's staan in de tabel gegeven. Kies je voor een pan pizza of een cheesy crust-bodem, dan bevat de pizza ongeveer 400 calorieën meer dan de mediumvariant.

PizzasoortAantal calorieën per medium pizzaAantal calorieën per large pizzaAantal calorieën per Italian pizza
Americana131923961375
BBQ mixed grill125923821376
Beenham106318981189
Caprese100018501074
Chicken kebab123422881361
Chicken Supreme110420171224
Creamy bacon122723201307
Deluxe129123341390
Extravaganzza137124261441
Four Cheese128324721387
Funghi98118191049
Hawaii117321481256
Hot & Spicy120021271270
Margaritha108520241155
Perfect Pepperoni118523751328
Salame speciale132924151451
Shoarma110320371246
Supreme141825891648
Tonno121421911283
Veggi102618751095
Vier Seizoenen108319571153

New York Pizza

New York Pizza is een Nederlandse pizzaketen die meer dan 100 vestigingen in Nederland heeft. De pizza's kunnen worden bezorgd of afgehaald en de recepten zijn gebaseerd op de Amerikaanse stijl pizza.

PizzasoortAantal calorieën per pizza van 500 gram
Double Pepperoni 1195
Hete Kip1065
Margherita1110
Döner 1330
BBQ Chicken 945
New York Style965
East Side Shoarma1000
Californian Veggie 930
Tonijn Pizza 955
Hawaii 1035
4 Cheese 1260
Buffalo Chicken 1220
Brooklyn Style1265
Chicken Florentine 860
Saté Pizza 1255
Mexican Hot & Spicy 1005
Pepperoni Pizza 1240
Hot Tandoori 995

Dr. Oetker

Dr. Oetker verkoopt diepvriespizza's die verkrijgbaar zijn in supermarkten. Het merk verkoopt verschillende soorten pizza's, die allen een ander bodem hebben. Zo zijn er de pizza's van Ristorante met een klassieke Italiaanse bodem, de pizza's van Big Americans met een dikke Amerikaanse bodem en de pizza's Casa di Mama met een dunne krokante bodem en luchtige rand. De pizza's kunnen thuis afgebakken worden in de oven.

Ristorante

PizzasoortAantal calorieën per pizza
Ristorante Mozzarella890
Ristorante Hawaii764
Ristorante Pollo755
Ristorante pizza Salame873
Ristorante Pizza Tonno943
Ristorante Pizza Funghi870
Ristorante Pizza Carbonara867
Ristorante Pizza Bolognese783
Ristorante Pizza Prosciutto754
Ristorante Pizza Quattro Stagioni829
Ristorante Pizza Spinaci859
Ristorante Pizza Vegetale766
Ristorante Pizza Quattro Formaggi903
Ristorante Pizza Formaggi & Pomodori815
Ristorante Pizza Pepperoni Salame Piccante836

Tradizionale

PizzasoortAantal calorieën per pizza
Tradizionale Salame Romane888
Tradizionale Spinaci e Ricotta833
Tradizionale Mozzarella e Pesto863
Tradizionale Speciale865
Tradizionale Mista di Mare830
Tradizionale Pancetta Delicata915

Casa di Mama

PizzasoortAantal calorieën per pizza
Casa di Mama Speciale911
Casa di Mama Mozzarella Pesto 844
Casa di Mama Salame930
Casa di Mama Quattro Formaggi928
Casa di Mama Tonno 833
Casa di Mama Hawaii874
Casa di Mama Pepperoni-Salame931
Casa di Mama Prosciutto Funghi 770
Casa di Mama Salame Extra Piccante858

Culinaria

PizzasoortAantal calorieën per pizza
Culinaria Greek Gyros Style783
Culinaria Thai Chicken Style787
Culinaria Turkisch Lahmacun Style857

Big Americans

PizzasoortAantal calorieën per pizza
Big Americans Kebab943
Big Americans Beef Nachos1023
Big Americans Tuna Melt1058
Big Americans BBQ Pulled Pork 1047
Big Americans Hawaii1091
Big Americans Texas 1244
Big Americans Cheese Onion1127
Big Americans BBQ Chicken 1076
Big Americans Supreme 1129

Yes, it's PIZZA!

PizzasoortAantal calorieën per pizza
Yes, it's PIZZA! Beetroot base743
Yes, it's PIZZA! Cauliflower base691
Yes, it's PIZZA! Spinach base696

Gezonde pizza

Een pizza hoeft niet per definitie ongezond te zijn. Zo zijn er ook pizza's te koop waarin extra groente zijn verwerkt in de pizzabodem. Dr. Oetker heeft bijvoorbeeld groente verwerkt in de bodems van de varianten Yes, it's PIZZA!. Het aantal calorieën in deze pizza's is dan ook net wat minder dan in andere pizza's van Dr. Oetker. Maar er zijn ook kant-en-klare pizzabodems met groente te koop die je zelf kan beleggen met een gezonde topping. Natuurlijk kun je ook je pizza helemaal zelf maken volgens een gezond recept. Tenslotte is een maaltijd met pizza gezonder en minder calorierijk te maken door bijvoorbeeld maar een halve pizza te nemen en de maaltijd aan te vullen met een lekkere salade.

Het aantal calorieën in de tabellen is gebaseerd op de recepten van mei 2018

Lees verder

© 2018 Mrst, het auteursrecht (tenzij anders vermeld) van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden. Deze informatie is van informatieve aard en geen vervanging voor professioneel medisch advies. Raadpleeg bij medische problemen en/of vragen altijd een arts.
Gerelateerde artikelen
De Pizza Margherita (en andere bekende pizza's)De Pizza Margherita (en andere bekende pizza's)De pizza Margerita is ongetwijfeld de klassieker van de alom bekende pizza. De basisingrediënten zijn: kaas, tomaat en i…
Zelf een pizzabodem maken, is zo gebeurd!Zelf een pizzabodem maken, is zo gebeurd!Hoe kan ik een heerlijke pizzabodem maken? Dat is een vraag die veel mensen bezighoudt. Een pizza bereiden is niet moeil…
De pizzarette: zelf mini-pizza's bakkenDe pizzarette: zelf mini-pizza's bakkenDe pizzarette wordt steeds populairder. Voor iedereen die het gourmetten en fonduen zat is tijdens de feestdagen of ande…
Pizza maar dan andersPizza maar dan andersPizza is zoín gerecht wat altijd kan en de een is tevreden met een pizza die uit het koelvak van de supermarkt zo thuis…
Makkelijke en gezonde pizza: bodem kopen en zelf beleggenMakkelijke en gezonde pizza: bodem kopen en zelf beleggenPizza is wereldwijd bekend en geliefd. Maar kant-en-klare gekochte pizza is enorm vet, meestal dik belegd met kaas. Maar…
Bronnen en referenties
  • Inleidingsfoto: MianShahzadRaza, Pixabay
  • https://www.fatsecret.nl/calorie%C3%ABn-voedingswaarde/new-york-pizza
  • https://www.dominos.nl/media/1223/nutricional-info-nl-pizza-p5.pdf
  • https://www.fatsecret.nl/calorie%C3%ABn-voedingswaarde/search?q=Dr.+Oetker+Pizza
  • https://www.oetker.nl/nl-nl/index.html
  • https://nl.wikipedia.org/wiki/New_York_Pizza
  • https://nl.wikipedia.org/wiki/Domino%27s_Pizza

Reageer op het artikel "Aantal calorieën in pizza"

Plaats als eerste een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Ik ga akkoord met de privacyverklaring en ben bekend met de inhoud hiervan
Infoteur: Mrst
Gepubliceerd: 31-05-2018
Rubriek: Mens en Gezondheid
Subrubriek: Dieet
Special: Calorieën voeding
Bronnen en referenties: 7
Medische informatie…
Deze informatie is van informatieve aard en geen vervanging voor professioneel medisch advies. Raadpleeg bij medische problemen en/of vragen altijd een arts.
Schrijf mee!