Haartransplantatie Fabels

Met de toenemende concurrentie op het gebied van haartransplantaties zijn ook de claims op goede resultaten meer geworden. Ik heb die claims voorgelegd aan experts op het gebied van haartransplantatie en uit hun antwoorden heb ik het navolgende samengevat.
De gebruikte technieken
Er zijn momenteel 2 technieken die gebruikt worden bij haartransplantaties. Als eerste de FUT methode (follicle unit transplant). Hierbij wordt een strip met donorhaar uit het achterhoofd verwijderd en opgedeeld in zogenaamde micrografts met 1-2 of 3 haren. Deze micrografts worden dan geplaatst daar waar ze nodig zijn. Met deze techniek zijn grote behandelingen (meer dan 5000 haren tegelijk) mogelijk.Als tweede de FUE methode (follicle unit extraction). Hierbij worden de micrografts één voor één uit het achterhoofd gehaald zodat een hechting niet nodig is. Het nadeel is dat het achterhoofd geschoren moet worden en dat er niet zulke grote behandelingen kunnen worden gedaan omdat deze methode heel arbeidsintensief is.
Er is ook nog een derde methode, genaamd HST (HaarStamcelTransplantatie) maar die methode verkeerd nog in een experimenteel stadium. Voorlopig staan de meeste haartransplantatie artsen sceptisch tegenover deze behandeling omdat de resultaten nog niet onafhankelijk zijn beoordeeld. Zie verder in dit artikel.
Uw eigen haar terug in één behandeling
Was het maar waar. Haar dat is verdwenen komt bij een erfelijke haaruitval niet meer terug. En in 1 behandeling? Kan zijn dat er nog haar staat en dat er alleen maar een invulbehandeling tussen het nog bestaande haar nodig is. Dan is het echter wel zaak om preventie toe te passen anders is het binnen een paar jaar weer net zo dun. De dan aanwezige haren zijn dan de getransplanteerde haren. De originele haren die er nog stonden bij de behandeling zijn dan verdwenen. Met preventie kan je dat voorkomen.Haar weer net zo dik als vroeger
Vergeet het maar. Even nadenken. Stel, je hebt nog maar 50.000 haren op je hoofd (je hebt de helft verloren). Vanuit het achterhoofd, het donorgebied worden, laten we zeggen 5000 haren naar het bovenhoofd verplaatst. Dan heb je toch nog steeds 50.000 haren? Alleen anders verdeelt. Zo dik als vroeger wordt het dus nooit want wat je er bovenop bij krijgt mis je aan de achterkant. Wel is het zo dat dunner haar aan de achterkant veel makkelijker te verbergen is. Denk er ook eens aan dat zonder preventie jouw kale gebied groter kan worden dan het nog behaarde gebied, het zogenaamde kransje. Dan kan je toch nooit de haardikte van vroeger terugkrijgen?Nog iets om over na te denken
Stel dat je een vorm van haaruitval hebt waarbij je 1/3 verliest en 2/3 behoudt. Dan heb je voldoende donorhaar maar dan moet je er aan denken dat de natuur knapper is dan wij. Als we proberen het haar net zo dik te zetten als de natuur beschadigen we haren in het proces van het plaatsen van de haren in het bovenhoofd. Wat nu als je de helft verliest en de andere helft behoudt. Om dan de originele haardikte op het bovenhoofd te bereiken moet je alle haren van het achterhoofd gebruiken. Ook geen oplossing. Nu het laatste voorbeeld. Je wordt 2/3 kaal en behoudt 1/3, het zogenaamde kransje. Je haar weer net zo dik als vroeger? Hoe bedoelt u?Nog even wat cijfers
Gemiddeld heeft iedereen tussen de 5000 en de 8000 follicle units die verplaatst kunnen worden als de FUT methode wordt gebruikt. Iedere follikel unit bevat ongeveer 2,3 haren, in totaal dus tussen de 11.500 en 18.400 haren.Als je echter de FUE methode gebruikt is het aantal follikel units dat verplaatst kan worden minder, tussen de 3000 en de 5000 follikel units. In haren gerekend dus tussen de 6900 en de 11.500 haren. (bron:www.hairtransplantnetwork.com)Even meerekenen
Hoeveel haren heb je in totaal op het hoofd vóór de haaruitval? Het meest gehoorde cijfer is 100.000 haren. Dat betekent dus ruwweg 50.000 haren op het bovenhoofd en 50.000 haren aan de zijkanten en op het achterhoofd. Om die te herplaatsen moet je dus ergens zo’ n 22.000 follikel units vandaan zien te halen. Afgezien van de kosten is dit dus niet haalbaar.Maar één troost. Het hoeft ook niet meer zo dik te worden als vroeger. Wist je wanneer haaruitval op het bovenhoofd pas te zien is? Als je meer dan 50% bent kwijtgeraakt.Geen littekens
Als je met een instrument in de huid gaat (invasief heet dat) dan laat dat altijd littekens na. Bij haartransplantatie zijn de littekens in het achterhoofd, of je nu FUE of FUT toepast, wel aanwezig. Bij een ervaren arts zijn die littekens echter niet zichtbaar met het blote oog. Eerlijker zou dus zijn als de klinieken in hun informatie zetten: “Geen zichtbare littekens bij een behandeling zonder complicaties”. Denk er aan dat geen enkele arts kan garanderen dat er geen zichtbare littekens komen. Als er infectie optreedt, iets dat niet altijd kan worden voorkomen, kunnen er wel degelijk zichtbare littekens zijn. Dat hoeft niet altijd de schuld van de arts te zijn. Ook na de behandeling kan er iets gebeuren waardoor er een infectie optreedt. Gelukkig gebeurt dat niet veel maar je moet het wel weten.Verdubbel je donorhaar met haar stamcel transplantatie (HST)
Het ei van Columbus. Zoveel donorhaar als je wilt. Even de theorie hierachter.Bij het verwijderen van de haren uit het donorgebied wordt een deel achtergelaten. Dit deel zou stamcellen bevatten waardoor uit dat deel weer een nieuwe haar ontstaat in het donorgebied. Met het deel dat getransplanteerd wordt heb je dus 2 haren gemaakt uit 1 haar. Op die manier kan je dus oneindig nieuwe haren oogsten uit een oneindig donorgebied. Zou het werken?Wat vinden andere artsen er van?
Tijdens het laatste congres van de ISHRS (International Society for Hair Restoration Surgery, de internationale vakorganisatie van haartransplantatie artsen met meer dan 700 leden wereldwijd, waar de Nederlandse arts Gho zijn vinding presenteerde waren zeer sceptisch. Dit mede omdat er geen enkel onafhankelijk wetenschappelijk bewijs was van de werking terwijl die arts claimde dat hij al 1500 behandelingen had gedaan. Het minste dat je dan mag verwachten is een eigen onderzoek. Dat is met de huidige hairscans heel makkelijk. Anders is het net zo als met religie. Je kan er in geloven zonder dat er een bewijs wordt geleverd.Waarom heb je niets aan foto’ s?
- Reden 1: Het is niet jouw hoofd en niet jouw haar. Zelfs bij een eeneiige tweeling zijn de resultaten niet gelijk.
- Reden 2: Foto’ s zijn 2 dimensionaal (geen diepte) en daardoor lijkt haar op video’ s, foto’ s en websites altijd dikker.
- Reden 3: Veelal is de “voor foto” onder andere omstandigheden gemaakt als de “na foto” Andere stand van het hoofd, andere belichting, andere vorm van het kapsel.
- Reden 4: Met foto shoppen kom je een heel eind.
- Reden 5: Wat denk je. Laten ze de minder goede of alleen de goede resultaten zien?
Waar je wel wat aan hebt zijn cliënten
Vraag of je op een willekeurige dag als de kliniek check-ups doet in de wachtkamer mag zitten. Dan kan je nogniet het resultaat zien dat jij kan verwachten maar in ieder geval krijg je dan een onbevooroordeelde indruk van de resultaten van die kliniek.