Een oorpiercing, plaatsing en onderhoud
Een ringetje of staafje in je oorschelp of kraakbeen, dat is een oorpiercing. Waarom zou je een oorpiercing nemen, hoeveel kost zoiets eigenlijk en moet je daar veel zorg voor dragen?Werkwijze
Het is verstandig altijd naar een erkende piercing zaak te gaan. De meeste piercings zijn te gevaarlijk om zelf te proberen, het is wat anders dan een normale oorbel.In een propere zaak zal de werkwijze ongeveer als volgt gaan:
Het oor wordt goed ontsmet en je wordt al pratende gerust gesteld. Vervolgens wordt een stip geplaatst op de plek waar je de piercing zal krijgen, je kan dan even snel kijken in de spiegel waar hij zal komen. Als je die plek bevestigt, zal het echte werk beginnen. Er wordt een lange staaf door je oor geduwd, dit kan even vreemd aanvoelen. De piercer plaatst de oorpiercing en trekt de lange staaf weer uit je oor.
Pijn
Veel mensen denken dat piercen pijn doet. Dit is maar een persoonlijke opvatting. Iedereen heeft natuurlijk een andere pijngrens en we voelen niet allemaal hetzelfde. Enkele uren na het plaatsen blijf je wel met een branderig gevoel achter, maar dit verdwijnt mettertijd.Prijs
De prijs hangt af van het sieraad die je kiest uiteraard, maar ook van de soort oorpiercing die je hebt genomen.Verzorging van een oorpiercing
Na het steken van een piercing, moet deze goed verzorgd worden. De wonde moet volledig kunnen genezen om geen lelijke littekens achter te laten. Apothekers weten vaak niet veel af van nazorg voor een piercing. Daarom is het belangrijk je informatie te halen bij ervaren piercing centra of natuurlijk op het internet.Het eerste wat ze mij vertelden nadat ik mijn oorpiercing had was 'Onthoud altijd goed dat je bij piercen een stuk metaal steekt waar het niet thuis hoort. Verzorg het goed!' Ze sloegen de nagel op de kop. Een stuk metaal in je oor, wat een oorpiercing in feite is, geeft zeer gemakkelijk ontstekingen. Vooral de eerste drie weken, moet er goed opgelet worden.
In het begin blijf je het best zoveel mogelijk van je piercing af. Dagelijks afspoelen met water onder de douche is uiterst belangrijk. Draai enkel de piercing rond terwijl er water over stroomt, zodat het wondje wat lucht krijgt. Voor de zekerheid kan je ook wat druppels sterilon of chloorhexidine op je piercing laten druppelen, een algemeen middeltje tegen huidinfecties.
Zout water werkt ontsmettend en is een gemakkelijke middeltje om infecties te voorkomen. Chloor water, zoals in sommige zwembaden, kunnen niet echt kwaad. Tenminste als je achteraf goed de piercing afdroogt. De eerste weken is zwemmen in chloorwater toch niet aan te raden. Een vochtige omgeving is in het algemeen gevaarlijk voor infecties, daarom moet je de vochtigheid niet te vaak opzoeken. Dit toch zeker tijdens de eerste weken, wanneer het wondje nog niet volledig genezen is.